طرز تهیه استانبولی بدون گوشت

استانبولی بدون گوشت

اگر می خواهید یک پلوی خیلی سریع و راحت بدون نیاز به گوشت و مرغ تهیه کنید استانبولی بهترین گزینه می باشد.

35 دقیقه
3 نفر
210 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 35 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

استانبولی بدون گوشت بسیار سریع و راحت تهیه می شود و شما نیازی به گوشت و مرغ ندارید و می توانید با گوجه فرنگی و سیب زمینی این پلوی راحت را با سالاد شیرازی میل کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه استانبولی بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید برنج را خیس کنید و کنار قرار دهید. سیب زمینی را پوست بگیرید و بشورید و به صورت مکعبی خرد کنید و داخل تابه به همراه روغن کمی تفت دهید تا نرم و سرخ شود و بعد از تابه خارج کنید.

  2. پیاز را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل همان تابه که سیب زمینی را سرخ کردید تفت دهید تا طلایی شود و بعد ادویه ها را اضافه کنید سپس سیب زمینی را اضافه کنید و حالا نوبت افزودن رب است.

  3. رب را نیز کمی تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و بعد گوجه فرنگی های پوره شده را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا آب اضافه گوجه کشیده شود و بعد برنج خیس خورده را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا طعم بهتری بگیرید و دانه های برنج خوشرنگ شود و بعد کم کم آب به مواد اضافه کنید تا اندازه ی که یک بند انگشت روی سطح برنج را بگیرید و کمی نیز نمک مجدد اضافه کنید.

  4. در ادامه درب قابلمه را قرار دهید تا آب برنج کشیده شود و زمانی که آب برنج تمام شد درب قابلمه را بردارید تا آب اضافه تبخیر شود و برنج را مثل کوه وسط قابلمه جمع کنید و چند سوراخ روی آن ایجاد کنید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا دم بکشد و بعد با سالاد شیرازی یا ماست و خیار میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت استانبولی بدون گوشت

می توانید از ادویه پلویی یا کمی زیره و دارچین نیز استفاده کنید.

افزودن رب باعث خوشرنگ شدن می شود و می توانید حذف کنید و فقط از پوره گوجه استفاده کنید.

آب را کمی کمتر از همیشه بریزید زیرا خود گوجه آب دار است و باعث شل شدن برنج می شود.

می توانید به دلخواه از لوبیا سیز یا نخود فرنگی نیز استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 250 رای)