طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده

استانبولی با گوشت چرخ کرده

استانبولی با گوشت چرخ کرده یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ساده است که با ترشی و سالاد یا ماست میل می شود.

40 دقیقه
3 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

استانبولی با گوشت چرخ کرده یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به صورت دمی یا کته تهیه کنید ولی هر دو روش را در این دستور به شما یاد خواهیم داد و بهتر است بجای رب از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا برنج را تمیز کنید و بشورید و برای ۲ ساعت خیس کنید و کنار قرار دهید. گوجه فرنگی ها را بشورید و رنده کنید یا می توانید داخل مخلوط کن یا به کمک گوشتکوب برقی پوره کنید.

  2. پیاز را پوست بگیرید و نگینی یا خلالی خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد گوشت را به همراه ادویه ها اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود سپس سیب زمینی را پوست بگیرید و مکعبی ریز خرد کنید و به همراه گوشت کمی تفت دهید.

  3. حالا نوبت اضافه کردن رب یا پوره گوجه فرنگی می باشد و خوب مواد را هم بزنید تا آب اضافه پوره گرفته شود زیرا اگر بخواهید به صورت دمی بگذارید آب گوجه باعث شل شدن برنج می شود.

  4. برنج را روی حرارت قرار دهید و زمانی که نرم شد باید مخلوط مواد تهیه شده را داخل قابلمه بریزید و هم بزنید و بگذارید آب اضافه کشیده و بعد برنج را مثل کوه وسط قابلمه بیاورید و دم بگذارید.

  5. اگر می خواهید برنج را به صورت آبکش تهیه کنید باید آن را بعد از پخت آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و یک لایه برنج و بعد مواد گوشتی را بریزید و برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید تا استانبولی پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت استانبولی با گوشت چرخ کرده

می توانید یک گوجه فرنگی را به صورت نگینی خرد کنید و داخل مواد گوشتی بریزید.

مقدار سیب زمینی را می توانید به دلخواه کم و زیاد بریزید.

کمی از دارچین برای گرفتن سردی مواد استفاده کنید و یا می توانید از ادویه پلویی نیز استفاده کنید.

می توانید از ترکیب رب و پوره به صورت همزمان استفاده کنید.

 

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 550 رای)