طرز تهیه حلیم بلغور گندم

حلیم با بلغور گندم

اگر می خواهید برای ماه مبارک رمضان در کمترین زمان ممکن یک حلیم کشدار و خوشمزه تهیه کنید این رسپی را تست کنید.

26 ساعت
7 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 7 نفر
آماده‌سازی 24 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 26 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

حلیم یکی از آش های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی ها می باشد که با بلغور گندم تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه از گوشت و مرغ برای پخت استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه حلیم با بلغور گندم را به شما آموزش خواهم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید بلغور را خیس کنید برای این کار بلغور گندم را برای ۲ تا ۳ بار خوب بشورید و روی آن آب ریخته و بگذارید تا چند ساعتی خوب خیس بخورد و اگر زمان دهید بهتر است برای ۲۴ ساعت خیس کنید تا بهتر پخته شود.

  2. سپس باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را به همراه یک پیاز ۴ قاچ شده کمی نمک و فلفل سیاه داخل قابلمه انداخته و یک عدد برگ بو اضافه کنید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا خوب پخته و نرم شود.

  3. در ادامه باید آب بلغور را دور بریزید و دوباره ۱۰ پیمانه آب به آن اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و حرارت را ابتدا زیاد کنید تا به جوش بیاید و بعد حرارت را کم کنید تا بلغور خوب پخته شود و در ابن مدت مداوم هم بزنید تا بلغور ته نگیرد.

  4. در ادامه باید بلغور گندم را میکس کنید برای این کار می توانید داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید یا به کمک گوشت کوب برقی میکس کنید. مرغ را ریش ریش کنید و داخل کاسه بریزید و چند ملاقه از بلغور میکس شده به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید یا با گوشتکوب بکوبید و کم کم به بلغور اضافه کنید و خوب هم بزنید تا داخل حلیم باز شود و بعد زیرا حرارت را کم کنید و بگذارید تا با حرارت کم لعابدار و جا افتاده شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت حلیم بلغور گندم

در انتها می توانید روی حلیم دارچین و کنجد بپاشید.

می توانید آب مرغ را صاف کنید و به حلیم اضافه کنید.

بعد از افزودن مرغ باید مداوم هم بزنید تا حلیم کشدار شود و اصلا نباید همه مرغ را یکجا اضافه کنید و کم کم اضافه کنید و هم بزنید وگرنه گلوله می شود و باید دوباره میکس کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 360 رای)