طرز تهیه سبزه پرتقال

سبزه هسته پرتقال

اگر می خواهید برای عید نوروز یک سبزه درجه یک و زیبا برای سفره هفت سین خود تهیه کنید این روش را دنبال کنید.

48 ساعت
...
...
مواد لازم برای
آماده‌سازی 48 ساعت
پخت 1 دقیقه
کل زمان 48 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

سبزه هسته پرتقال یکی از سبزه های بسیار زیبا برای سفره هفت سین می باشد که شما می توانید خیلی راحت در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سبزه هسته پرتقال را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. هسته پرتقال یا نارنج را بعد از جدا کردن از پرتقال در آب بریزید و برای ۴۸ ساعت بگذارید داخل آب باقی بماند و در این مدت مداوم آب آن را عوض کنید تا لعاب هسته ها از بین برود.

  2. یک گلدان با خاک مناسب را بردراید و ۵ سانت انتهای گلدون را خالی بگذارید و روی خاک را با اب کمی اسپری کنید تا مرطوب شود و بعد هسته های پرتقال را کنار هم چسبیده نه روی هم روی سطح خاک به اندازه یک سانتی متر در حدی که که روی هسته ها را پوشیده شود خاک بریزید.

  3. در ادامه روی آن آب اسپری کنید تا کاملا خاک خیس شود.

  4. روی گلدان را تا جوانه زدن می توانید یک نایلون سوراخ دار بکشید تا جوانه ها کم کم سبز شوند و چک کنید هر وقت سطح خاک خشک شد اسپری آب را انجام دهید و دوباره کاور را بکشید تا جوانه ها از خاک خارج شود و بعد از بیرون آمدن جوانه ها کاور را بردارید هر موقع خاک خشک شدن آب اسپری کنید و مقابل آفتاب قرار دهید تا رشد کند و سبز شود اصولا ۲ تا ۳ هفته طول می کشد تا سبزه پرتقال یا نارنج رشد کند پس همین روز ها دست به کار شوید.

فوت و فن های روش کاشت سبزه هسته پرتقال

هسته ها نباید روی هم باشند وگرنه کپک می زند و رشد نمی کنند و به صورت یکنواخت پخش کنید.

داخل خاک برگ+ماسه وجایی که نور کافی دارد ومحیط خانه جای گرم قرار دهید تا زودتر جوانه بزنند.

اگر نایلون سوراخ نباشد دونه ها کپک میزنند جای خیلی گرم و زیاد هم آب دهید کپک می زند.

تعداد دانه ها روی خاک بیشتر کاشته شود پر پشت تر می شود.

دوستان دقت کنید که هسته ی پرتغال دو تا پوست دارد یکی از آن بیرنگ هست و دومی سفید رنگ هست دقت کنید که فقط باید اون پوسته ی بیرنگ را باید ازش جدا کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)