طرز تهیه سبزه ماش

سبزه ماش

اگر می خواهید یک سبزه زیبا و راحت برای سفره هفت سین امسال خود آماده کنید سبزه ماش بهترین گزینه است.

72 ساعت
2 نفر
...
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 72 ساعت
پخت 1 دقیقه
کل زمان 72 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

سبزه ماش یکی از سبزه های بسیار زیبا برای عید نوروز است که شما به کمک ماش می توانید این سبزه را در خانه پرورش دهید و برای هفت سین خود استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سبزه ماش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید ماش را خیس کنید برای این کار ماش را داخل کاسه بریزید و با آب ولرم بشورید این مقدار ماش به شما دو عدد سبزه ماش می دهد، حالا به قدری آب روی آن بریزید که ۳ بند انگشت روی آن آب باشد و برای ۱۶ ساعت در دمای محیط قرار دهید.

  2. بعد از این زمان مشاهده می کنید که آب را جذب خودش کرده و ظرف مورد نظر را بردارید و یک لایه پنبه داخل آن قرار دهید و با اسپری آب روی پنبه را خیس کنید و به آرامی ماش ها را روی پنبه پخش کنید.

  3. حالا یک پارچه مرطوب بردارید و روی ماش ها قرار دهید و برای ۳ روز مقابل آفتاب قرار دهید و در این زمان باید هم پارچه را مرطوب نگه دارید هم روی خود ماش ها را آب اسپری کنید.

  4. بعد از سه روز مشاهده می کنید که شروع به جوانه زدن می کند و زمانی که جوانه ها کمی بلند شدند نیاز به پارچه نیست و مقابل نور قرار دهید و با آب روی آن اسپری کنید تا رشد کنید این ماش برای سبز شدن به ۱۰ روز زمان نیاز دارد.

فوت و فن های کاشت سبزه ماش

حتما دو ظرف درست کنید که اگر یکی خراب شد داشته باشید.

اگر ظرفتون لبه کوتاهى دارد مقدار کمترى ماش بریزید چون که حجم ماش ها زیاد می شود و از ظرف شما بیرون می زند.

حتما وقتی سبزه ها را آبیاری می کنید آب اضافی را بگیرید وگرنه کپک می زند.

موقع ریختن ماش ها روی پنبه دقت کند که ماش ها خرد نشود.

شما می توانید یک تنگ بردارید و بعد از جوانه زدن ماش ها را به آن انتقال دهید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 269 رای)