طرز تهیه سبزه عدس

سبزه عدس

اگر می خواهید برای عید نوروز یک سبزه عدس زیبا و پرپشت تهیه کنید این پست را مشاهده کنید.

...
...
...
مواد لازم برای
آماده‌سازی 240 ساعت
پخت ...
کل زمان ...
طرز تهیه و دستور پخت

سبزه عدس یکی از سبزه های مخصوص عید نوروز است که بسیار ساده است ولی برای تهیه این سبزه باید ۱۶ روز قبل از عید دست بکار شوید و این سبزه زیبا را برای سفره هفت سین آماده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سبزه عدس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید عدس ها را تمیز کنید و داخل آب ولرم خیس کنید و ۲ روز داخل آب بگذارید تا بماند و هر روز آب را چک کنید اگر کم شده بود کمی آب اضافه کنید تا کاملا خیس بخورد.

  2. بعد از ۲ روز عدس ها را داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافه خارج شود و بعد یک کیسه نخی یا پارچه که مرطوب کردید بریزید و سر پارچه را گره بزنید و برای ۲ الی ۳ روز در هوای محیط بگذارید تا باقی بماند و هر روز چک کنید و اگر پارچه خشک شده بود با اسپری آب روی آن آب بپاشید.

  3. بعد از چند روز مشاهده می کنید که عدس ها جوانه زدن حالا عدس های خیس خورده را داخل هر وسیله ی که دوستدارید بریزید و در دمای محیط قرار دهید و یک الی دو روز پارچه خیس روی ان قرار دهید و بعد از دیدن جوانه های سبز پارچه را بردارید.

  4. سبزه را در دمای محیط قرار دهید تا رشد کند و هر روز یک بار آب دهید بدین صورت که بعد از دادن آب باید آب داخل سبزه را کاملا خالی کنید و مقابل آفتاب قرار دهید تا کاملا رشد کند.

 

فوت و فن های روش کاشت سبزه عدس

دقت کنید همیشه ۵ دقیقه بعد از آب رسانی باید آب ظرف را خالی کنید تا فقط ریشه ها مرطوب بماند و سبزه به خاطر وجود آب زیاد کپک نزند .

بهتر است مقابل نور مستقیم قرار ندهید و از پشت پنجره بهترین حالت ممکن است تا زودتر رشد کند.

بهتر است از ظرفی استفاده کنید که دارای عمق و دیواره بلند ۱۵ تا ۲۰ سانت و ترجیحا سطح دهانه و کف به یک اندازه باشد.

برای داشتن یک سبزه زیبا ، پر و یکنواخت ، احتیاج به رسیدگی ، صبر و حوصله میباشد . شما میتوانید ۱۲ تا ۱۰ روز قبل از عید اقدام به تهیه سبزه نمایید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 365 رای)