سبزه فوری برای عید

سبزه عید فوری

اگر دوست دارید برای عید یک سبزه فوری به دو روش خاک و اسفنج تهیه کنید این پست را مشاهده کنید.

...
...
...
مواد لازم برای
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت ...
کل زمان ...
طرز تهیه و دستور پخت

اگر می خواهید برای عید نوروز در ۳ الی ۴ روز یک سبزه زیبا و پرپشت تهیه کنید بهتر است از بذر شاهی یا خرفه استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سبزه عید فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید بذر شاهی را خیس کنید برای این کار بذر شاهی را داخل کاسه ریخته و برای نیم ساعت در دمای محیط بگذارید تا بماند و آب را به خودش جذب کنید.

  2. برای تهیه سبزه فوری روی اسفنج باید یک اسفنج را بردارید و اندازه یک کاسه یک بار مصرف یا گلدان برش بزنید حتما گرد برش بزنید تا کمی از سطح ظرف بالاتر باشد و بعد روی آن اسپری آب بزنید و بذر خیس خورده را روی سطح اسفنج کاملا پخش کنید دقت کنید برای این که سبزه ی پر پشتی داشته باشید همه جای اسفنج کاملا از بذر پوشیده باشد و بعد یک نایلون روی ظرف کشیده و چند سوراخ روی آن ایجاد کنید و برای ۳ الی ۴ روز مقابل آفتاب قرار دهید تا کم کم جوانه بزند و در این زمان حتما بذر ها را با اسپری آب مرطوب نگه دارید.

  3. برای کاشت سبزه داخل خاک یک گلدان بردارید و کمی لیکاپون کف آن ریخته و بعد خاک و بذر خیس شده و بعد کمی خاک و مجدد مانند بالا کاور کنید و بعد از دو روز مشاهده می کنید که جوانه زده و بعد از ۲ روز دیگر شروع به رشد کردن می کند.

فوت و فن های روش کاشت سبزه فوری

حتما باید اسفنج را داخل آب بزنید و خیس کنید و از آب سرد برای خیس کردن بذر شاهی استفاده کنید.

نکته ای که خیلی حائز اهمیت است اینه که مشما نباید به سطح کار بچسبد وگرنه اون قسمت رشد نمی کند.

هر بار از کنار سبزه رد شدید روش را آب اسپری کنید این کار را از فاصله دورتر انجام دهید که بذرها کنده نشوند.

بعد از حدود ۳۰ ساعت بذر شاهی جوانه می زند.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 360 رای)