طرز تهیه ژله هندوانه لیوانی

ژله هندوانه لیوانی

ژله هندوانه لیوانی یکی از ایده های بسیار خوب برای شب یلدا می باشد که بدون نیاز به قالب خاصی قابل تهیه می باشد.

4 ساعت 5 دقیقه
4 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 5 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 5 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

اگر دوست دارید برای شب یلدا یک دسر فوق العاده خوشمزه و شیک آماده کنید که دیگر دردسر خارج کردن از قالب را نداشته باشید این ژله را تهیه کنید. این ژله در لیوان یک بار مصرف تهیه می شود. امروز در دیگچه طرز تهیه ژله هندوانه لیوانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ژله قرمز رنگ را داخل یک کاسه بریزید و به آن ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه در ماکروفر قرار دهید و بعد صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد بستنی وانیلی نرم شده و آب شده را اضافه کنید و هم بزنید و لیوان یک بار مصرف را با دستمال چرب کنید و رنگ قرمز را بریزید و در یخچال قرار دهید.

  2. برای تهیه آلوورا باید آن را داخل کاسه بریزید و ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و بن ماری کنید و صبر کنید تا خنک شود و بعد ۱ لیوان بستنی وانیلی اضافه کنید و هم بزنید و روی ژله قرمز رنگ بریزید.

  3. برای تهیه ژله سبز نیز باید آن را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط و بن ماری کنید و بعد ۱ بستنی وانیلی اضافه کنید و هم بزنید و روی ژله سفید رنگ بریزید و در یخچال قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد.

  4. در ادامه باید بالای لیوان را با قیچی برش بزنید و لیوان را پاره کنید و داخل ظرف مورد نظر قرار دهید و با کمک شکلات چیپسی تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ژله هندوانه لیوانی

حتما بستنی باید هم دمای محیط باشد و نرم شده باشد و ژله باید کاملا خنک باشد زمانی که شیر را اضافه می کنید.

حتما باید ژله باید با آب جوش خوب ترکیب و بن ماری شود و ذرات ژله کاملا حل شود.

لایه ها خیلی در یخچال بسته نشود و در حد نیم بند باشد وگرنه موقع باز کردن لیوان یا برش زدن لایه ها از هم جدا می شود.

می توانید برای رنگ بیشتر لایه ها از رنگ خوراکی نیز استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)