طرز تهیه مرغ ترش

مرغ ترش

می توانید در این پست یکی از رسپی های اصیل ایرانی را مشاهده کنید و به همراه یک برنج زعفرانی سرو کنید.

2 ساعت 10 دقیقه
3 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 2 ساعت
کل زمان 2 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مرغ ترش یکی از خورش های اصیل ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید این مرغ را به روش گیلانی یاد بگیرید و برای تنوع غذایی تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ ترش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. لپه ها را تمیز کنید و از چند ساعت قبل یا شب قبل خیس کنید. مرغ ها را داخل یک کاسه ریخته و با نمک و فلفل سیاه و زردچوبه حسابی مزه دار کنید و داخل تابه یا گمج محلی هر دو طرف مرغ را سرخ کنید و بعد لپه را برای ۱ دقیقه تفت دهید تا سبک شود.

  2. در ادامه باید پیاز داغ را که از قبل تهیه کردید به مواد اضافه کنید هم بزنید سپس سبزی مرغ ترش آماده را اضافه کنید و هم بزنید روی مواد آب جوش بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و برای ۱ ساعت بگذارید تا پخته شود.

  3. بعد از ۱ ساعت باید رب انار ترش را اضافه کنید و هم بزنید تا داخل خورش باز شود و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه باید آبغوره را اضافه کنید و هم بزنید و کمی زمان دهید تا مزه ها به خورد هم برود.

  4. در ادامه باید تخم مرغ را داخل خورش بکشنید و هم بزنید تا با خورش مخلوط شود و بعد از ۱۰ دقیقه خورش مرغ ترش شما به روش گیلانی حاضر شده است و می توانید به همراه یک کته خوشمزه زعفرانی سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ ترش

افزودن تخم مرغ کاملا دلخواه است بعضی از گیلانی های عزیز اضافه می کنند.

می توانید بجای رب انار از رب آلوچه استفاده کنید.

می توانید بجای آبغوره از آب نارنج تازه نیز استفاده کنید.

لپه را نباید زیاد تفت دهید وگرنه سفت می شوند و پخت آن زمان بر می شود.

اگر سبزی مرغ ترش ندارید می توانید از سبزی های معطر تازه یا خشک استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 550 رای)