طرز تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ

خورش قورمه سبزی با مرغ

خورشت قورمه سبزی با مرغ یکی از راحت ترین خورشت ها می باشد که شما می توانید با لوبیا چیتی یا قرمز تهیه کنید.

8 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 6 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 8 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

خورشت قورمه سبزی یکی از خورشت های بسیار محبوب ما ایرانی می باشد که می توانید بجای گوشت از مرغ خرد شده استفاده کنید و این غذای عالی را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید لوبیا چیتی یا قرمز را از شب قبل یا حداقل برای ۱۲ ساعت خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود و بهتر نیز پخته شود، اگر از لوبیا قرمز استفاده می کنید بهتر است یک بار لوبیا را بجوشانید تا رنگ قرمز آن خارج شود این کار باعث خوشرنگ شدن خورشت می شود.

  2. در ادامه سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت مکعبی ریز خرد کنید. پیاز را پوست بگیرید و رنده ریز یا نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد مرغ ها را اضافه کنید و ادویه ها را بیفزاید و کمی تفت دهید تا مرغ ها تغییر رنگ دهند.

  3. در ادامه باید سبزی قورمه سرخ شده را اضافه کنید و در انتها لوبیا ها را با مواد کمی تفت دهید تا در حین پختن وا نرود سپس روی مواد آب جوش بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و تا کم کم خورشت جا افتاده و پخته شود.

  4. در ادامه وقتی لوبیا ها پخته شدند باید چاشنی غذا یعنی لیموعمانی یا پرک آن را اضافه کنید، اگر از لیمو عمانی استفاده می کنید باید آن را سوراخ کنید و داخل آب گرم قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود و بعد داخل خورش انداخته و بگذارید برای نیم ساعت دیگر تا مزه ها به خورد هم برود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خورش قورمه سبزی با مرغ

می توانید برای خوشرنگ شدن از ۱ ق چای خوری رب نیز استفاده کنید.

می توانید در انتها کمی شنبلیله خشک نیز روی خورشت بریزید.

می توانید بجای لیموعمانی از آب لیمو یا آب نارنج نیز استفاده کنید.

هرچقدر سبزی شما بیشتر تفت بخورد رنگ قورمه سبزی سیاه تر می شود.

به دلخواه می توانید از آب قلم برای خوشمزه تر شدن خورشت نیز استفاده کنید.

می توانید مرغ را به صورت تکه ای نیز داخل خورش قرار دهید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 222 رای)