طرز تهیه مرغ سوخاری

مرغ سوخاری

مرغ سوخاری یکی از فست فود های ساده است که می توانید در فر یا توستر یا داخل روغن سرخ کنید.

2 ساعت 20 دقیقه
3 نفر
246 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مرغ سوحاری یکی از فست فود های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به راحتی با قیمت خیلی مناسب تر از بیرون در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ سوخاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. سینه مرغ را بدون استخوان کنید یا می توانید از فیله استفاده کنید و بعد به صورت نواری برش بزنید که نه خیلی ضخیم نه خیلی نازک است برش بزنید.

  2. برای تهیه سس مرینت باید شیر و تخم مرغ و ادویه ها را به همراه سیر خرد شده داخل یک کاسه بریزید و خوب هم بزنید تا مواد حسابی مخلوط شود و بعد سینه مرغ برش داده را داخل سس قرار دهید و هم بزنید تا مرغ کاملا داخل سس باشد و بعد برای ۲ الی ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها بخورد مرغ برود.

  3. داخل شیر جوش روغن ریخته تا داغ شود و پودر سوخاری را داخل کاسه یا بشقاب بریزید و مرغ را داخل پودر سوخاری بزنید و حسابی با پودر مخلوط کنید و با دست فشار دهید تا به مرغ چسبیده شود و بعد داخل روغن داغ قرار دهید تا کاملا طلایی و پخته شود. نوش

فوت و فن های دستور پخت مرغ سوخاری

حرارت باید متوسط باشد تا مرغ کاملا مغز پخت شود.

می توانید مرغ را داخل فر یا توستر یا سرخ کن بدون روغن قرار دهید و دما را روی ۱۸۰ قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا خوب برشته شود و حتما بین پختن باید زیر و رو کنید.

شیر باعث ترد تر شدن مرغ می شود.

می توانید از ترکیب ران و سینه مرغ استفاده کنید.

آردی که برای پوشش استفاده کنید بعد از مدتی در خمیر گلوله می شود، می توانید هر چند وقت یکبار الک کنید و دوباره استفاده کنید.

روغنی که برای سرخ کردن استفاده می کنید حتما داغ باشد از قابلمه یا ظرف گود استفاده کنید که روغن کمتری استفاده باشد.

مرغ ها را خیلی خوبه و چندین بار به آرد سوخاری آغشته کنید که همه جای مرغ سوخاری شود.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 365 رای)