طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده یکی از غذا های فوق العاده محبوب در سراسر جهان می باشد که شما به راحتی در خانه می توانید تهیه کنید.

...
...
...
مواد لازم برای
آماده‌سازی ...
پخت ...
کل زمان ...
طرز تهیه و دستور پخت

سیب زمینی سرخ کرده یکی از غذا های بسیار خوشمزه د رجهان می باشد که ۱۳ جولای روز جهانی سیب زمینی سرخ کرده تعیین شده است و تبدیل به یکی از غذا میان وعده های محبوب در دنیا می باشد که شما می توانید مثل بیرون در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت خلالی درشت خرد کنید و خوب بشورید تا نشاسته اضافی آن از بین برود و بعد داخل یک کاسه آب و یخ بریزید و کمی زردچوبه و سرکه و نمک اضافه کنید و سیب زمینی ها را اضافه کنید و بگذارید برای نیم ساعت در این مخلوط بماند تا هم نشاسته اضافی از بین برود و هم موقع سرخ کردن ترد تر باشد.

  2. وقتی سیب زمینی رنگ زرد گرفت آبکش کنید و بگذارید آب اضافی خارج شود و بعد داخل یک کاسه نشاسته اضافه کنید و خوب هم بزنید تا نشاسته به سیب زمینی مخلوط شود.

  3. برای سرخ کردن شما می توانید به ۲ روش عمل کنید و داخل قابلمه یا تابه روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد سیب زمینی ها را اضافه کنید و برای هر پارت ۷ الی ۸ دقیقه زمان دهید تا پخته و طلایی شود و بعد داخل آبکش بریزید و خوب تکان دهید تا روغن اضافی گرفته شود و یا می توانید برای سرخ کردن سیب زمینی به روش جدید داخل سرخ کن یا هواپز ریخته و کمی روغن روی آن اسپری کنید و با دمای ۲۰۰ درجه ۲۰ دقیقه زمان دهید تا حسابی ترد و پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سیب زمینی سرخ کرده

بعد از این که سیب زمینی ها استراحت کردند نیازی نیست بشورید داخل دستمال ریخته و صبر کنید تا آب اضافه کشیده شود.

برای ترد تر شدن بهتر است از روغن سرخ کردنی استفاده کنید.

حرارت باید متوسط باشد.

اگر می خواهید سیب زمینی های شما ترد باشد بسته به حجم قابلمه خود سیب زمینی کمتری بریزید زیرا وقتی سیب زمینی ها روی هم قرار می گیرند موقع سرخ شدن امکان خمیر شدن می باشد.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 550 رای)