طرز تهیه قلیه ماهی

قلیه ماهی

قلیه ماهی یکی از خورشت های جنوب کشور می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و می توانید با تن ماهی یا ماهی تهیه کنید.

3 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 3 ساعت
کل زمان 3 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

قلیه ماهی یکی از غذا های جنوبی و بسیار خوشمزه است که شما می توانید با تن ماهی یا ماهی مورد نظر خود تهیه کنید ولی استفاده از تن ماهی باعث می شود خیلی فوری تهیه شود. امروز در دیگچه طرز تهیه قلیه ماهی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سبزی قلیه ماهی تهیه کنید برای این کار گشنیز و شنبلیله را تمیز کنید و بشورید و ساطوری ریز خرد کنید و سبزی را داخل روغن سرخ کنید تا تغییر رنگ دهد دقت کنید کمی کمتر از سبزی قورمه باید تفت دهید و با حرارت کم این کار را انجام دهید تا تلخ نشود. تن ماهی ها را نیز برای ۲۰ دقیقه بجوشانید.

  2. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز یا رنده ریز بزنید و داخل قابلمه تفت دهید تا کمی سبک شود و بعد روغن و زردچوبه بزنید تا سبک شود و بعد سیر پوست کنده رنده شده را اضافه کنید و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گفته شود و رنگ بگیرد و بعد فلفل سیاه بزنید و سبزی سرخ شده را اضافه کنید و آبجوش اضافه کنید و بگذارید تا به غلظت برسد.

  3. در این مدت تمرهندی را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا تمرهندی باز شود و از صافی رد کنید تا فقط هسته داخل آن باقی بماند و بعد از نیم ساعت که سبزی به روغن افتاد تمرهندی را اضافه کنید و بگذارید تا خورشت جا افتاده شود.

  4. در ادامه تن ماهی را باز کنید و به خورش اضافه کنید و دقت کنید روغن تن ماهی را بگیرید چون خورش خیلی چرب می شود و برای ۱۰ دقیقه زمان دهید تا داخل آن بجوشد و نمک را در انتها اندازه کنید و بعد از غلیظ شدن خورش با برنج سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت قلیه ماهی

به دلخواه می توانید برای این که خورش لعاب بیشتری داشته باشید آرد برنج یا گندم با کمی آب آن باز کنید و اضافه کنید.

افزودن رب باعث می شود که رنگ قلیه ماهی خورشنگ شود.

می توانید از ماهی تکه ای بدون استخوان استفاده کنید.

می توانید به دلخواه از فلفل تند نیز داخل خورش اضافه کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 500 رای)