طرز تهیه فلافل

فلافل

فلافل یکی از خوشمزه ترین غذا های ساده ایرانی می باشد که مخصوص شهر آبادان و جنوب کشور می باشد و طعم ترد و پفکی دارد.

48 ساعت 20 دقیقه
8 نفر
333 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 48 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 48 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

فلافل یکی از غذا های بسیار خوشمزه و گیاهی است که نیازی به گوشت ندارد و خیلی سریع آماده می شود و شما می توانید به روش آبادانی به همراه سس انبه یا سس کچاب این فلافل خوش طعم را در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه فلافل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید نخود را از چند روز قبل یا ۲۴ ساعت حداقل خیس کنید و کنار قرار دهید در این زمان می توانید چندین بار آب نخود را عوض کنید تا خوب خیس بخورد و راحت تر چرخ شود و علاوه بر آن نفخ نخود نیز گرفته شود.

  2. در ادامه باید سیب زمینی ها و پیاز ها را پوست بگیرید و خرد کنید گوجه فرنگی را نیز خرد کنید. حالا باید مواد را چرخ کنید که می توانید از غذاساز یا چرخ گوشت یا ۱۲۳ استفاده کنید که هر سه مناسب می باشد نخود را به همراه فلفل دلمه و سیب زمینی و گوجه و پیاز و سیر پوست کنده داخل غذاساز یا چرخ گوشت بریزید و یک یا دو بار چرخ کنید تا کاملا پودری و له شود.

  3. در ادامه باید ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا ادویه ها و نمک و بیکینگ پودر به طوری یکدست داخل فلافل پخش شود، می توانید در این مرحله مواد فلافل را بسته بندی کنید و در فریزر قرار دهید.

  4. اما برای سرخ کردن فلافل باید از قالب مخصوص فلافل زن استفاده کنید و اگر ندارید می توانید با دست های خیس از مواد بردارید و شکل دهید و از قبل داخل یک شیرجوش روغن ریخته و داخل روغن داغ شده قرار دهید تا طلایی و ترد شود سپس روی دستمال روغن گیر قرار داده و به همراه سس دلخواه و خیارشور و گوجه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت فلافل بازاری

بافت خمیرتون باید کاملا نرم و پوک باشد، ،آبدار باشد و نباید خیلی خشک باشد.

واسه سرخ کردن روغن زیاد بریزید تا داخل فلافل مغز پخت شود و اطراف آن خوب سرخ شودو روغن هم حتما باید خیلی داغ باشد و با حرارت متوسط سرخ کنید و تا یک طرف آن کامل سرخ نشد برنگردونید، چون وا می رود.

می توانید از ادویه مخصوص فلافل ا زعطاری ها استفاده کنید.

می توانید در کنار این غذا سس انبه که با پودر انبه تهیه می شود استفاده کنید بدین صورت که پودر انبه را با سرکه و آب مخلوط کنید بزارید روی حرارت متوسط مرتب هم بزنید تا غلیظ شود حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 499 رای)