طرز گوش فیل

گوش فیل

گوش فیل یکی از دسر های و شیرینی های سنتی ماه مبارک رمضان می باشد که خیلی ساده و ترد است.

2 ساعت 10 دقیقه
6 نفر
120 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

گوش فیل یکی از خوشمزه ترین شیرینی ها می باشد که در ماه مبارک رمضان بیشتر تهیه می شود و شما می توانید مانند قدیم با دوغ این شیرینی را میل کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه گوش فیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ماه باشید.

  1. ابتدا باید شربت بار را تهیه کنید برای این کار شکر و آب را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و رو شعله گاز قرار دهید و اصلا وقتی روی حرارت قرار می دهید نباید هم بزنید و بگذارید برای نیم ساعت بجوشد و بعد گلاب و جوهر لیمو و زعفران اضافه کنید و کمی هم بزنیدو برای ۱۵ دقیقه دیگر روی حرارت قرار دهید تا ریز جوش بزنید و بع غلظت برسد و شعله را خاموش کنید و بگذارید تا شربت خنک شود.

  2. در ادامه برای تهیه خمیر گوش فیل باید ماست و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و کنار قرار دهید تا پف کند و بعد داخل ظرف دیگر تخم مرغ شکسته و به همراه شیر و وانیل هم بزنید تا یکدست شود وبعد روغن جامد و شربت بار را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

  3. در ادامه مخلوط ماست را اضافه کنید و حسابی با همزن دستی مواد را هم بزنید و آرد را کم کم اضافه کنید و با دست خمیر را کمی ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی داشته باشد و بعد خمیر را برای ۲ ساعت استراحت دهید.

  4. خمیر را روی سطح صاف با کمک وردنه باز کنید نه خیلی نازک نه خیلی ضخیم باشد و با کمک کاتر پیتزا یا چاقو تیز برش بزنید و داخل روغن داغ که از قبل روی حرارت قرار دادید انداخته و سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از طلایی شدن داخل سبد روغن گیر قرار دهید و بعد داخل شربت هم دمای محیط بگذارید و برای چند ثانیه بگذارید تا بماند از شربت خارج کنید و داخل صافی قرار دهید تا شربت اضافی نیز گرفته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت گوش فیل

افزودن جوهر لیمو باعث می شود شربت شکرک نزند.

افزودن گلوکز به شربت باعث براق شدن گوش فیل می شود ولی اگر در دسترس ندارید می توانید حذف کنید.

می توانید خمیر را به صورت مثلثی یا ساده مربع برش بزنید و سرخ کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 300 رای)