طرز تهیه خورش بادمجان

خورش بادمجان

خورشت بادمجان یکی از محبوب ترین خورشت های ایرانی می باشد که با گوشت و مرغ می توانید تهیه کنید.

3 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 3 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

خورش بادمجان یکی از خورشت های بسیار لذیذ و ساده است که شما می توانید با چاشنی دلخواه مانند غوره یا لیمو عمانی مزه دار کنید. امروز در در دیگچه طرز تهیه خورشت بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید گوشت را بپزید برای این کار پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه یا زودپز تفت دهید تا سبک شود و بعد روغن و زردچوبه اضافه کنید و بعد گوشت و فلفل سیاه را به همراه پیاز خوب تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و بعد روی گوشت آب بریزید و بگذارید تا کاملا پخته شود.

  2. بادمجان ها را نیز پوست بگیرید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و داخل آب و نمک برای ۲۰ دقیقه قرار دهید تا تلخی بادمجان گرفته شود و بعد بشورید و خشک کنید و داخل تابه سرخ کنید و کنار قرار دهید. گوجه را نیز سرخ کنید.

  3. در ادامه باید داخل یک تابه رب را به همراه روغن تفت دهید و بعد لپه را نیز به همراه رب کمی تفت دهید و به گوشت اضافه کنید و بگذارید تا لپه نیز پخته شود.

  4. وقتی لپه و گوشت پخته شد یعنی در ۲۰ دقیقه آخر بادمجان و گوچه سرخ شده و نمک را به خورشت اضافه کنید و هم بزنید و حالا باید چاشنی را اضافه کنید می توانید غوره را میکس کنید یا به صورت دونه ی داخل خورشت قرار دهید و بگذارید تا آب اضافه خورشت کشیده و به همراه برنج سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خورش بادمجان

می توانید از آبغوره یا آب نارنج یا رب لیمو عمانی به دلخواه استفاده کنید.

زمان پخت لپه با گوشت برابر نیست و نباید از ابتدا اضافه شود و گرنه لپه له می شود بهتر است در اواسط کار اضافه شود.

شما می توانید از گوشت خورشتی یا مرغ به دلخواه استفاده کنید.

می توانید از ترکیب بادمجان و کدو به دلخواه استفاده کنید و بدون برش زدن و به صورت درسته سرخ کنید و داخل خورشت قرار دهید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 422 رای)