طرز تهیه خمیر پیراشکی

خمیر پیراشکی

این خمیر اصلا نیازی به خمیر مایه و زمان استراحت ندارد و شما می توانید در 15 دقیقه این خمیر نرم و لطیف را تهیه کنید.

25 دقیقه
4 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 25 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پیراشکی یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید برای مهمانی ها و مراسمات مختلف این پیراشکی ها را با طعم مرغ یا گوشت تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه خمیر پیراشکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید ماست را به همراه جوش شیرین مخلوط کنید و هم بزنید و این ترکیب را کنار قرار دهید تا ماست پف کند و جوش شیرین اکتیو شود، دقت کنید حتما از ماست چکیده استفاده کنید و ماست شل زیاد برای تهیه این خمیر مناسب نیست.

  2. در ادامه تخم مرغ را به همراه نمک و روغن مایع اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد کم کم شروع به اضافه کردن آرد کنید، مقدار آرد گفته نشده است زیرا ممکن است با توجه به آب خور آرد های مختلف کم و زیاد شود پس تا زمانی آرد بریزید که خمیر جمع شود.

  3. بعد از این که خمیر جمع شد به مهم ترین قسمت تهیه خمیر می رسیم که باید خمیر را خوب ورز دهید تا یکدست و نرم شود، می توانید برای ورز دادن خمیر آن را ۱۰۰ بار به سطح بکوبید تا نرم و لطیف شود و بعد استفاده کنید، خمیر پیراشکی حاضر است و نیازی به زمان استراحت ندارد و می توانید بلافاصله این خمیر را برای پخت انواع پیراشکی استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خمیر پیراشکی

در هنگام تهیه مواد میانی برای پیراشکی باید روی خمیر را بپوشانید تا خشک نشود.

از آرد سفید بهتر است استفاده کنید ولی اگر در دسترس نبود از آرد گندم نیز می توانید استفاده کنید.

شما می توانید این خمیر را برای تهیه انواع پیراشکی و پیتزا و غذا های خمیری استفاده کنید و محدودیت ندارد.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 365 رای)