طرز تهیه آش دندونی

آش دندونی

آش دندونی یکی از آش های بسیار خوشمزه و ساده است که با رویش اولین دندان برای بچه تهیه می شود.

14 ساعت
6 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 12 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 14 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

آش دندونی یکی از آش های بسیار خوشمزه و مقوی است زمانی که کودک اولین دندان خود را در می آورد این آش را تهیه می کنند و بین دوست و آشنا پخش می کنند. این آش در نقاط مختلف ایران به روش های مختلفی تهیه می شود. امروز در دیگچه طرز تهیه آش دندونی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید نخود و لوبیا و گندم را از شب قبل خیس کنید و هر ۳ الی ۴ ساعت یک بار آب مواد را عوض کنید این کار باعث می شود نفخ حبوبات گرفته شود و علاوه بر آن بهتر نیز پخته می شود. می توانید آب قلم را از قبل تهیه کنید یا عصاره های آماده استفاده کنید برای این که آب قلم تهیه کنید می توانید با ادویه و پیاز بپزید و صاف کنید.

  2. در ادامه باید حبوبات را به صورت جداگانه بپزید زیرا زمان پخت حبوبات باهم متفاوت است و بهتر است به صورت جداگانه بپزید و آبکش کنید می توانید برای سهولت از زودپز استفاده کنید. گندم نسبت به زمان بیشتری برای پخت و لعاب دادن نیاز دارد و می توانید داخل زودپز با حرارت ملایم به مدت ۳ الی ۴ ساعت پخته شود، اگر از قابلمه استفاده می کنید باید زمان بیشتری برای پخت بدهید.

  3. در ادامه باید نخود و لوبیا پخته شده را به گندم اضافه کنید و آب قلم اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آش جا افتاده شود.

  4. در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا کاملا طلایی شود و بعد فلفل سیاه اضافه کنید و به حبوبات در حال پخت اضافه کنید.

  5. در انتها نمک را اضافه کنید و بگذارید تا آش دندونی به غلظت برسد و بعد سرو کنید، آش دندونی باید کاملا غلیظ و بدون آب باشد. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت آش دندونی

در این آش از انواع حبوبات می توانید استفاده کنید.

در انتها این آش را با نعنا داغ و پیاز داغ و کشک تهیه سرو کنید.

می توانید به جای آب قلم از سیرابی و گوشت گوسفندی نیز استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 450 رای)