طرز تهیه باسلوق ژله ای

باسلوق ژله ای

باسلوق ژله ی یکی از آسان ترین روش های تهیه یک دسر خوشمزه برای شب یلدا می باشد که با پودر ژله تهیه می شود.

2 ساعت 40 دقیقه
5 نفر
100 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 40 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

باسلوق ژله ای یکی از باسلوق های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با پودر ژله های رنگی مختلف تهیه کنید و در چند رنگ این باسلوق خوشمزه را تهیه کنید، مواد برای یک رنگ ژله می باشد و برای تهیه در چند رنگ باید هر سری مواد را اندازه گیری کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه باسلوق ژله ای به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مواد نشاسته گل و داخل ظرف بریزید و به آن آب سرد اضافه کنید و هم بزنید تا نشاسته داخل آب باز شود و بعد شکر و یک بسته پودر ژله دلخواه را اضافه کنید و هم بزنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و مداوم هم بزنید تا زمانی که به غلظت برسد دقت کنید نباید زیر مواد را زیاد کنید این کار باعث می شود مواد زود سفت شود و بوی خامی نشاسته باقی بماند.

  2. در ادامه این مرحله هم زدن نشاسته باید ۴۰ دقیقه طول بکشد تا کم کم مواد سفت شود و در انتها باید گلاب و روغن را اضافه کنید و هم بزنید تا کمی دوباره مواد سفت شود و زمانی که به سختی از روی قاشق ریخته شد باید از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی از دما بیفند.

  3. وقتی از دما افتاده باید دست های خود را کمی چرب کنید و از مواد به اندازه یک گردو بردارید و داخل پودر نارگیل بغطانید و گرد کنید و داخل سینی قرار دهید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد یا می توانید داخل قالب سیلیکونی طرح دار بریزید و بعد از این که خودش را گرفت از یخچال خارح کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه باسلوق ژله ای

می توانید از ژله توت فرنگی ، لیمو، پرتقال با فرمول بالا در چند رنگ تهیه کنید.

از نشاسته گل با کیفیت استفاده کنید تا طعم ترشی نداشته باشید.

اگر قالب ندارید یک ظرف پیرکس را بردارید و کف آن را چرب کنید و مواد را داخل آن بریزید و صاف کنید و در یخچال قرار دهید و بعد از این که خودش را گرفت برش بزنید و در نشاسته ذرت یا پودر نارگیل بغطانید.

مواد باید روی حرارت کم پخته شود تا بوی خامی نشاسته از بین برود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 222 رای)