طرز تهیه شیر کاکائو

شیر کاکائو

شیر کاکائو یکی از نوشیدنی های بسیار محبوب می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید.

12 دقیقه
2 نفر
209 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 2 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 12 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیر کاکائو یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه است که شما می توانید به صورت سرد و گرم این نوشیدنی را سرو کنید. شیر کاکائو مناسب فصل زمستان و تابستان و شما می توانید مثل مدل های بازاری این نوشیدنی را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه شیر کاکائو خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. دقت کنید برای ازای هر لیوان شیر نیاز به ۱ ق غذا خوری پودر کاکائو و ۲ ق غذا خوری شکر و ۱/۴ ق غذا خوری نشاسته ذرت دارید پس این فرمول را در نظر داشته باشید تا برای مقدار مورد نظر مواد را کم و زیاد کنید و حتما از پودر کاکائو های بسته مخصوص تهیه شیر کاکائو استفاده کنید تا شیر کاکائو طعم ملایمی داشته باشد.

  2. مواد خشک را داخل قابلمه بریزید و باهم ترکیب کنید. شیر را باید کم کم اضافه کنید این کار را حتما انجام دهید زیرا اضافه کردن همه ی شیر باعث می شود پودر کاکائو گلوله شود سپس مابقی شیر را اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید.

  3. مواد را هم بزنید و زمانی که شروع به جوشیدن کرد حرارت را کم کنید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا بجوشد و در این زمان مداوم هم بزنید تا شیر کاکائو غلیظ شود و بعد از یک صافی رد کنید که اگر گلوله ی داخل آن باقی مانده گرفته شود، شیر کاکائو بازاری ما حاضر است می توانید این شیر کاکائو را به صورت گرم سرو کنید و یا می توانید در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود و بعد از خنک شدن غلظت شیر کاکائو نیز بیشتر می شود و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیر کاکائو

فرقی ندارد از شیر پر چرب یا کم چرب استفاده می کنید حتی می توانید از شیر محلی نیز استفاده کنید.

می توانید مقدار شیرینی شیر کاکائو را به دلخواه کم و زیاد کنید.

سعی کنید با همزن دستی مواد را مداوم هم بزنید تا مواد حسابی مخلوط شود.

شیر را یکدفعه نریزید.

هرچقدر پودر کاکائو شما مرغوب باشد رنگ شیر کاکائو بهتر می شود.

اگر از شیر محلی استفاده می کنید بعد از به جوش آمدن از صافی رد کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 205 رای)