طرز تهیه چیکن

چیکن استراگانف

چیکن استراگانف یکی از غذا های بسیار خوشمزه است که با سس بشامل تهیه می شود و طعم فوق العاده ی دارد.

40 دقیقه
3 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

چیکن استراگانف یکی از غذا های فوق العاده خوشمزه و مجلسی می باشد که شما می توانید برای مهمانی ها و یا برای شام و نهار تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه چیکن استراگانف را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سیب زمینی ها را رنده درشت بزنید و بشورید و داخل آب سرد برای نیم ساعت قرار دهید تا نشاسته اضافی از بین برود و بعد آبکش کنید و روی یک پارچه بریزید تا خشک شود و آب اضافی خارج شود. داخل تابه روغن ریخته و بعد از داغ شدن سیب زمینی را داخل روغن سرخ کنید تا طلایی شود و در انتها کمی نمک بزنید.

  2. در مرحله بعد باید سس بشامل مخصوص را تهیه کنید. نیمی از کره را داخل یک تابه بریزید و با آرد تفت دهید و در حد ۵ دقیقه تا بوی خامی آرد از بین برود و بعد شیر را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را خوب مخلوط کنید تا یکدست شود و در انتها نمک، فلفل سیاه و آوبیشن بریزید و کمی روی حرارت قرار دهید و بعد از غلیظ شدن از روی حرارت بردارید.

  3. در ادامه باید مواد اصلی را تهیه کنید برای این کار پیاز را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و با باقی مانده کره و کمی روغن تفت دهید تا سبک شود و بعد سینه مرغ را که از قبل بدون استخوان کنید و به صورت نواری برش بزنید و به همراه پیاز تفت دهید و بعد سیر رنده شده و ادویه ها را اضافه کنید و برای ۱۵ دقیقه درب ظرف قرار دهید تا مرغ پخته شود و در ادامه قارچ را نیز اضافه کنید و خوب تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود.

  4. در ادامه سس بشامل تهیه شده را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها خامه را اضافه کنید و شعله گاز خاموش کنید و هم بزنید تا خامه بریده نشود و هم بزنید و داخل ظرف سرو بریزید و سیب زمینی سرخ شده را روی مرغ بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت چیکن استراگانف

خامه خیلی خوشمزه تر می شود و بهتر است حذف نکنید.

خوشمزگی این غذا به اون سیب زمینی های خلالی و کریسپیه پس سعی کنید سیب زمینی ها را حتما خیلی نازک و خلالی خرد و سرخ کنید.

مقدار قارچ را می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 233 رای)