طرز تهیه مربای هویج

مربای هویج

اگر دوست دارید برای صبحانه و عصرانه یک مرابی خوشمزه خانگی تهیه کنید که مثل مدل های کارخانه ای شود این رسپی را دنبال کنید.

50 دقیقه
6 نفر
214 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 40 دقیقه
کل زمان 50 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مربای هویچ یکی از مربا های بسیار پرکاربرد و محبوب بین ما ایرانی ها می باشد که طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید به راحتی این مربای خوشمزه را در خانه آماده کنید. شما می توانید هویج را رنده یا نگینی ریز خرد کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مربای هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. هویج پوست بگیرید و رنده درشت یا ریز به دلخواه بزنید یا می توانید به صورت نگینی ریز خرد کنید. هویج های رنده شده را داخل قابلمه لعابی یا مسی بریزید و آب بریزید و برای ۴۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید تا هویج ها نرم شود در این زمان کمی هم بزنید ولی مراقب باشید هویج ها را خیلی هم نزنید که له شود.

  2. در ادامه شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا شکر ذوب شود و در این مرحله باید هل سبز را نیز اضافه کنید تا عطر و طعم فوق العاده به مربا بدهد و بعد از حدود نیم ساعت زعفران را برای خوشرنگ شدن مربا اضافه کنید.

  3. در ادامه باید در ۱۰ دقیقه انتهای گلاب را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها برای این که مربا شکرک نزند باید آبلیموترش تازه را اضافه کنید حالا باید تست غلظت مربا را بگیرید بدین صورت که شربت مربا باید بین دو انگشت و داخل قابلمه برای یک شب تا صبح بگذارید تا بماند و بعد داخل شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربای شکر

اگر مربا شما شکرک زد یکم آبجوش اضافه کنید و بگذارید تا یک قل بخورد و دوباره به قوام برسد و یکی از دلایل کپک زدن مربا رقیق بودن آن می باشد و حتما بگذارید یک شب تا صبح در دمای محیط بماند و اگر مشاهده کردید رقیق دوباره بحوشانید.

هل را در انتها از مربا خارج کنید.

افزودن زعفران برای عطر و طعم و رنگ بهتر است و می توانید حذف کنید.

حتما از شعله کم استفاده کنید و بگذارید برای مدت طولانی پخته شود و آب مربا جسابی تبخیر شود.

درب قابلمه اصلا نیازی نیست گذاشته شود.

می توانید به دلخواه در انتها از کمی مغز پسته یا گردو نیز داخل مربا استفاده کنید.

حتما از آبلیمو تازه استفاده کنید و آبلیمو های صنعتی برای مربا ها مناسب نیستند.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)