طرز تهیه کمپوت سیب

کمپوت سیب

کمپوت سیب یکی از کمپوت های چهار فصل است و می توانید با سیب قرمز یا زرد به دلخواه تهیه کنید.

30 دقیقه
4 نفر
137 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کمپوت سیب یکی از کمپوت های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به راحتی با ماندگاری بالا در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کمپوت سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سیب های مورد نظر را پوست بگیرید و به شکل دلخواه برش بزنید، شما می توانید از سیب زرد یا قرمز برای کمپوت استفاده کنید که این کاملا سلیقه ی می باشد و می توانید به صورت گرد یا اسلایس برش بزنید.

  2. در ادامه شکر را به همراه ۳ لیوان آب و زعفران دم کرده مخلوط کنید و هم بزنید و بگذارید تا بجوش بیاید و بع مخض جوش آمدن سیب ها را اضافه کنید و به آن آبلیمو و گلاب اضافه کنید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا کاملا بجوشد.

  3. بعد از که سیب ها نرم شدند از روی حرارت بردارید و بگذارید تا کمی آب آن غلیظ شود و داخل شیشه تمیز سیب ها را بریزید و شهد غلیظ شده و سرد شده را نیز اضافه کنید و درب شیشه را مجکم ببنیدد و در یخچال نگهداری کنید.

  4. اگر می خواهید به مدت بیشتری کمپوت را نگهداری کنید باید بعد از این که درب شیشه را بستید داخل یک قابلمه آب جوش ریخته وقتی قل زد شیشه را به صورت برعکس قرار دهید تا درب آن کیپ شود و بعد بگذارید تا ۱۵ دقیقه بجوشد و بعد به صورت ورانه روی دستمال قرار دهید تا هوای اضافی گرفته شود و بعد در کابینت نیز می توانید این کمپوت را نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کمپوت سیب

اضافه کردن زعفران اختیاری می باشد ولی باعث خوشرنگ شدن کمپوت می شود.

به جای شکر می توانید از عسل نیز استفاده کنید.

نگذارید سیب ها بیش از اندازه پخته و له شوند.

اگر طی چند روز مصرف می کنید لازم نیست بگذارید تو آب جوش بزند مستقیم از داخل قابلمه بریزید تو شیشه و در یخچال قرار دهید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 360 رای)