طرز تهیه دلمه کلم برگ

دلمه کلم با گوشت

شما می توانید در این پست دو نوع سس مخصوص دلمه کلم را یاد بگیرید و این دلمه خوشمزه را برای مهمانی تهیه کنید.

3 ساعت
6 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 1 ساعت
کل زمان 3 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

دلمه کلم برگ سفید یکی از دلمه های بسیار خوشمزه و همه فصل است و شما می توانید هر موقع که هوس یک دلمه خانگی کردید با کلم سفید این دلمه را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه دلمه کلم با گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید برنج را خیس کنید و به همراه آب بگذارید تا نیم پز شود. لپه را نیز بعد از خیس کردن به همراه کمی آب بگذارید تا پخته و نرم شود دقت کنید کف روی لپه را بگیرید.

  2. کلم سفید را بشورید و انتهای آن را جدا کنید و داخل یک قابلمه آب ریخته و زمانی که به جوش آمد کلم را داخل آن قرار دهید و بگذارید تا برگ های کلم باز شود. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود.

  3. در ادامه گوشت و ادویه ها را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود سپس برنج و لپه پخته شده را اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه سبزی دلمه و رب را نیز اضافه کنید و تفت داده تا مواد مخلوط شود.

  4. به کلم در حال جوش ۱ ق غذا خوری آبلیمو اضافه کنید تا بوی کلم را بگیرد. در ادامه برگ های کلم جدا شده را آبکش کنید و اگر پشت ان قسمت سفتی دارد با چاقو بگیرید و از مواد تهیه شده وسط آن قرار دهید و مانند بقچه کردن دلمه را ببندید.

  5. کف قابلمه مورد نظر کمی روغن ریخته و چند برگ کلم سفید قرار دهید و دلمه ها را به صورت فشرده روی هم قرار دهید. برای تهیه سس مخصوص ما به شما دو نوع سس یاد می دهیم که به دلخواه می توانید تهیه کنید برای تهیه سس اول چهار قاشق رب انار و دو قاشق شکر و سه قاشق سرکه با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و برای ۱ ساعت بگذارید تا پخته شود و برای سس نوع دوم نیز باید دو قاشق رب و نمک فلفل وی قاشق آبلیمو رو با نصف لیوان آب بگذارید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت دلمه برگ سفید با گوشت

می توانید کف قابلمه یک لایه پیاز یا گوجه قرار دهید.

می توانید به دلخواه از سبزی دلمه تازه یا خشک استفاده کنید.

می توانید سس ها را بنا به ذائقه خودتان تنظیم کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 250 رای)