طرز تهیه سوسیس بندری

سوسیس بندری

اگر می خواهید یک سوسیس بندری نوستالوژی که خیلی راحت تهیه می شود را در خانه تهیه کنید این پست را دنبال کنید.

1 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

سوسیس بندری یکی از ساندویچ های بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید با کمترین هزینه خودتان در منزل تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سوسیس بندری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. یکی از نکات خوشمزه شدن این ساندویچ پیاز می باشد ابتدا باید پیاز ها را پوست بگیرید خلالی یکدست خرد کنید و داخل تابه بدون افزودن روغن کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد آب اضافه کنید و بگذارید تا پیاز حسابی نرم شود و بعد روغن و زردچوبه اضافه کنید و پیاز را خوب تفت دهید.

  2. در ادامه وسط تابه را باز کنید و رب را به همراه فلفل دلمه ریز شده و ادویه ها خوب تفت دهید تا سبک و بوی خامی رب گرفته شود و مجدد کمی آب اضافه کنید تا رنگ رب باز شود.

  3. سوسیس آلمانی را نیز به صورت یکدست برش بزنید و به مواد فوق اضافه کنید و یک تفت دهید، نیازی به سرخ کردن سوسیس ها نمی باشد و بعد مواد را داخل یک ظرف ریخته و روی آن را پوشانده و برای ۱ ساعت یا بیشتر در یخچال زمان دهید تا استراحت کند یکی از فوت های کوزه گیری این ساندویچ همین مرحله می باشد.

  4. در ادامه باید بدون افزودن روغن داخل تابه سوسیس بندری تهیه شده را سرخ کنید تا گرم شود و به همراه نان بولکی و خیارشور و سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوسیس بندری

افزودن فلفل دلمه اختیاری است و می توانید حذف کنید.

شما می توانید از کوکتل یا سوسیس آلمانی به دلخواه استفاده کنید.

کاراملی کردن پیاز یکی از نکات مهم این ساندویچ است و نیازی نیست پیاز طلایی شود و باید نرم شود.

مقدار افزودن فلفل قرمز کاملا به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد و می توانید مقدار آن را تا ۱/۲ ق چای خوری نیز اضافه کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 600 رای)