طرز تهیه اشترودل گوشت

اشترودل گوشت

اشترودل گوشت یکی از غذا های خمیری می باشد که طعم و مزه خوبی دارد و با گوشت و قارچ تهیه می شود.

1 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

اشترودل یکی از غذا های فینگرفودی و بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید این اشترودل را این بار با گوشت چرخ کرده و قارچ تهیه کنید و برای مهمانی و تولد یک غذای فوق العاده تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه اشترودل گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید خمیر را تهیه کنید برای این کار شکر و مخمر را داخل یک لیوان بریزید و مخلوط کنید و نصف لیوان آب گفته شده را که باید دمای ولرم داشته باشد را اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه روی آن را بپوشانید و بگذارید تا عمل بیاید و کف کند.

  2. داخل کاسه بزرگ نمک و آرد را باهم مخلوط کنید و سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید و سفیده را به آرد اضافه کنید و زرده را برای رومال کنار قرار دهید. سپس مخمر عمل آمده را به همراه آب و روغن را اضافه کنید و مواد را شروع به مخلوط کردن کنید و هم بزنید تا خمیر کم کم جمع شود چون میزان آب خور آرد ها باهم متفاوت است دقت کنید اگر خمیر خیلی شل بود مجدد آرد بزنید و اگر سفت بود کمی آب اضافه کنید.

  3. در ادامه خمیر را برای ۱۰ دقیقه ورز دهید و داخل یک کاسه قرار دهید و روی کاسه را پوشانده و برای ۱ ساعت بگذارید تا عمل بیاید.

  4. حالا باید مواد میانی را تهیه کنید. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و تفت دهید تا سبک شود و بعد گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند سپس نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و کمی فلفل دلمه و قارچ خرد شده را اضافه کنید و در نهایت رب را افزوده و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود حالا مواد را از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

  5. بعد از ۱ ساعت پف خمیر را با دست بگیرید از خمیر چانه های یک اندازه بگیرید و به صورت بیضی باز کنید و با کمک کاتر و مانند فیلم برش بزنید و مواد گوشتی را وسط آن قرار دهید و کمی پنیر پیتزا اضافه کنید و برش ها را روی هم بیاورید به اشترودل ۱۰ دقیقه زمان دهید تا مجدد پف کند و روی آن را با زرده رومال کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته و پف کند. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اشترودل گوشت

برای پخت در فر برقی و توستر دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.

می توانید به دلخواه روی مواد کنجد بپاشید.

اگر به خمیر آرد زیاد بزنید پف نمی کند و سنگین می شود.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 425 رای)