طرز تهیه آش جو

آش جو

آش جو یکی از آش های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید خیلی راحت در خانه تهیه کنید.

25 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 24 ساعت
پخت 1 ساعت
کل زمان 25 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

آش جو یکی از آش های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید با حبوبات و با گوشت و بدون گوشت تهیه می شود. امروز در دیگچه طرز تهیه آش جو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید حبوبات را خیس کنید برای این کار نخود و لوبیا و جو را برای ۲۴ ساعت خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود و چندین بار آب آن را عوص کنید و بهتر پخته شود. برنج نیم دانه را نیز برای چند ساعت خیس کنید.

  2. در ادامه باید نخود و لوبیا و جو را داخل قابلمه بریزید و روی آن آب بریزید و بگذارید تا حبوبات پخته شود و در ادامه باید سبزی آش را نیز اضافه کنید و هم بزنید و درب قابلمه را باز بگذارید تا رنگ سبزی تغییر کند.

  3. در ادامه آب قلم یا استاک گوشت را به آش اضافه کنید و بعد عدس یا ماش را اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید تا عدس را نیز پخته شود و در همین حین پیاز داغ را با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و به آش اضافه کنید.

  4. نعنا را نیز به همراه کمی روغن در حد چند ثانیه تفت دهید و به آش اضافه کنید و هم بزنید و جالا در انتها نوبت اضافه کردن ادویه های گفته شده به همراه کشک می باشد و هم بزنید و بگذارید تا آش جا افتاده شود و در آخر نمک را اندازه کنید و به دلخواه اضافه کنید. آش را داخل کاسه کشیده و به همراه پیاز داغ و نعنا داغ سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت آش جو

می توانید موقع سرو از آبغوره استفاده کنید.

اگر آب قلم ندارید می توانید از عصاره های گوشت آماده استفاده کنید.

ماش یا عدس نیازی به خسیاندن ندارد.

آب آش را از ابتدا به اندازه بریزید و اواسط پخت آش آب اضافه نکنید زیرا مزه آش را از بین می برد.

 

 

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 350 رای)