طرز تهیه دسر عربی

دسر عربی

دسر عربی یکی از ساده ترین دسر های مجلسی و شیک می باشد که می توانید با پتی بور و کرم کارامل تهیه کنید.

7 ساعت 10 دقیقه
4 نفر
360 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 7 ساعت
پخت 10 دقیقه
کل زمان 7 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

دسر عربی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و شیک برای مهمانی ها می باشد که شما می توانید برای مهمانی ها به صورت قالبی تهیه کنید. امروز در دیگجه طرز تهیه دسر عربی را به شما آموزش خواهمی داد همراه ما باشید.

  1. شیر و ژلاتین و کارامل و نسکافه را داخل یک ظرف بریزید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و برای ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا ژلاتین اسفنجی شود سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید وقتی شیر گرم شد و شکر و کارامل حل شدند از روی حرارت بردارید ، دقت کنید شیر نباید بجوشد.

  2. خامه را از قبل در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و هم بزنید تا رقیق شود و به مواد فوق اضافه کنید. بیسکویت را خرد کنید و داخل غذاساز یا میکسر بریزید تا پودری شود و بعد داخل مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید.

  3. کمی از مواد بردارید و به آن پودر کاکائو به دلخواه چند تکه شکلات تخته ای اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود و مواد یکدست شود. سپس کف روی مواد را حتما جمع کنید و از صافی رد کنید و تا دسر تمیز و یکدستی داشته باشد.

  4. قالب را کمی چرب کنید و از مواد شکلاتی بریزید و بگذارید تا یخچال نیم بند شود و بعد لایه بعدی را بریزید و برای ۶ الی  ساعت دسر را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس دور تا دور دسر را آزاد کنید و روی دیس مورد نظر برگردانید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر عربی

می توانید از بیسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی استفاده کنید.

می توانید برای تزیین از بیسکویت پودر شده یا شکلات رنده شده استفاده کنید.

از نسکافه ساشه ی می توانید استفاده کنید.

این دسر چون خامه دارد خیلی راحت از قالب جدا می شود می توانید از انواع قالب سیلیکونی یا فلزی استفاده کنید.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 365 رای)