طرز تهیه پاستا آلفردو

پاستا آلفردو

پاستا آلفردو یکی از پاستا های بسیار خوشمزه است که با مرغ و قارچ و سس مخصوص تهیه می شود و برای شام و نهار گزینه خوبی می باشد.

25 دقیقه
2 نفر
415 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 25 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پاستا آلفردو یکی از پاستا های بسیار خوشمزه ایتالیایی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید این پاستا خوشمزه را به روش ایتالیایی در خانه تهیه کنید. در تهیه پاستا آلفردو با پاستا پنه تهیه می شود ولی می توانید از هر نوع ماکارونی فرمی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه پاستا آلفردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید داخل یک قابلمه کمی آب بریزید تا به جوش بیاید و بعد کمی روغن و نمک اضافه کنید و بعد پاستا پنه را به مقدار دلخواه بریزید و  زمان دهید طیق نوشته روی بسته بندی تا پاستا پخته شود و در عین حین باید مواد میانی پاستا را تهیه کنید.

  2. برای درست کردن سس مخصوص باید کره را داخل تابه بریزید تا ذوب شود و بعد سیر ها را پوست کنده و پوره یا ریز خرد کنید و به همراه کره تفت دهید تا عطر سیر بلند شود و بعد سینه مرغ که از قبل بدون استخوان کردید و به صورت اسلایس شده خرد شده به مواد اضافه کنید و تفت دهید نیازی نیست خیلی مرغ سرخ شود و باید آبدار باقی بماند.

  3. در ادامه باید قارچ ها را که از قبل شسنه و اسلایس کردید به مواد فوق اضافه کنید و ادویه ها را افزوده و تفت دهید و بعد باید خامه و شیر هم دمای محیط را اضافه کنید و هم بزنید تا سس به غلظت برسد.

  4. وقتی سس غلیظ شد باید پاستا آبکش شده را اضافه کنید و هم بزنید تا سس به خورد پاستا برود و بعد پنیر پارمزان اضافه کنید و هم بزنید تا پنیر ذوب شود سپس پاستا با سس غلیظ شده را داخل بشقاب سرو بریزید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پاستا آلفردو

می توانید مرغ قبل از پخت مرغ ها آن ها داخل نمک، فلفل سیاه و آویشن و شیر بخوابانید.

شیر و خامه حتما باید هم دمای محیط باشد.

حتما برای پاستا از روغن نمک استفاده کنید تا خوش طعم شو و بهم نچسبد

افزودن خامه سلیقه ای می باشد و به دلخواه می توانید کمی پنیر پیتزا اضافه کنید.

اگر بعد از اضافه کردید شیر مشاهده کردید سس خیلی رقیق نگران نباشید بعد از اضافه کردن پاست اها سس جذب می شود و غلظت میگیرد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 500 رای)