کباب کوبیده

کباب کوبیده

کباب کوبیده یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذا های ایرانی ها می باشد که شما می توانید به سادگی با رعایت نکات در خانه تهیه کنید.

4 ساعت 20 دقیقه
6 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کباب کوبیده یکی از غذا های بسیار محبوب و دوست داشتنی می باشد که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید و به همراه نان تازه یا برنج سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کباب کوبیده را به همراه تمام نکات و فوت و فن ها به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا باید مواد را پیاز ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید. گوشت گوساله را و قلوگاه را باید ۲ بار چرخ کنید می توانید زمانی که برای خرید گوشت می روید ذکر کنید برای کوبیده می خواهید قصاب درصد گوشت و قلوگاه و چربی را اندازه و چرخ می کند.

  2. حالا باید پیاز و گوشت و ادویه های گفته شده و زعفران دم کرده غلیظ و جوش شیرین را داخل یک کاسه بریزید و این مخلوط را باید حسابی ورز دهید تا زمانی که گوشت کاملا چسبنده شود و بعد مواد تهیه شده را داخل یک کاسه ریخته و روی آن را پوشانده و برای ۳ ایل ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید زیرا هرچقدر گوشت سرد تر باشد از روی سیخ نمی ریزد.

  3. حالا باید گوشت را سیخ بزنید برای این کار یک کاسه کوچک را آب ولرم بریزید حالا پیش از برداشتن گوشت ابتدا دستهایتان را در آب خیس کنید بعد یک مشت از مایه کباب را بردارید به صورت بیضی درآورید و به همین صورت که مایع در دستتان قرار دارد سیخ را بر روی آن قرار دهید و گوشت را در سطح سیخ بپوشانید. در این حالت دوباره دست خود را با آب خیس کنید و روی سیخ فشار دهید تا اثر انگشت روی کباب بماند. وهمچنین اول و آخر هر گوشت روی سیخ را باید کاملا فشار دهید که به سیخ حسابی بچسبد.

  4. . کباب ها را روی آتش بگذارید که در ابتدا کباب ها رامرتب باد بزنید که گوشت خودش رابگیرد و نریزد بعد از آنکه کمی خودش را گرفت و کمی برشته شد دیگر باد نزنید تا با حرارت ملایم بپزد و مغز پخت شود. گوجه فرنگی و فلفل سبز را هم به سیخ بزنید و کباب کنید زمان پخت فلفل سبز کم است و زود این کباب را می توانید هم با نان و هم با برنج سرو کنید. در آخر که کباب از سیخ کشیدید، کمی کره را ذوب کنید .کبابها را داخلش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب کوبیده

از هر ۱ کیلو گوشت ۱۲سیخ کوبیده می توانبد داشته باشید.

نسبت چربی و گوشت خالص بهتره ۲به ۱باشه یعنی ۲گوشت ۱چربی باشد می توانید ۳ به ۱ نیز این نسبت را در نظر بگیرید کاملا سلیقه ی می باشد.

گوشت سردست و قلوگاه بهترین ترکیب می باشد.

اگر می خواهید کوبیده وا نرود بهتر است از گوشت کهنه استفاده کنید یعنی یک روز قبل گوشت را آماده و در یخچال قرار دهید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 330 رای)