طرز تهیه چیز کیک انار با کیک

چیز کیک انار با پایه کیک

اگر دوست دارید یک چیز کیک خوشمزه با پایه کیک تهیه کنید این رسپی آسان را دنبال کنید و برای مهمانی ها تهیه کنید.

2 ساعت 30 دقیقه
6 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 2 ساعت
کل زمان 2 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

چیز کیک در دو نوع با فر و بدون فر تهیه می شود و شما می توانید این بار با پایه یک کیک ساده این چیز کیک خوشمزه را برای شب یلدا تهیه کنید. شما می توانید از هر قالبی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه چیز کیک انار با پایه کیک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید کیک را تهیه کنید برای این کار تخم مرغ و شکر و وانیل را داخل یک کاسه به همراه همزن برقی برای ۷ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و حجم بگیرد سپس شیر و روغن را به ترتیب اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

  2. در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب کنید و به مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن با همزن خاموش هم بزنید و داخل یک قالب بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه با دمای  ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود، می توانید از قالب های استفاده کنید که وسط مدل ان کمی خالی است ولی اگر ندارید از  یک قالب گرد ساده با قطر ۲۰ یا ۱۸ استفاده کنید و وسط کیک را باید بعد از پخت برای مواد پنیری و ژله خالی کنید.

  3. برای تهیه مواد چیز کیک باید ژله انار را با آب جوش مخلوط کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود. پنیر خامه ای و خامه را نیز باهم بزنید تا باز شود سپس شیر را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد ژله انار را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود، وسط کیک را خالی کنید و از مواد پنیری داخل آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

  4. برای تهیه ژله روی انا رباید نصف باقی ماند ژله را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط و بن ماری کنید و روی بخار کتری قرار دهید و بعد از سرد شدن قاشق قاشق روی قسمت پنیری بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک انار با کیک

اگر قالب کمربندی دارید می توانید کیک را برش بزنید و داخل قالب قرار دهید و مواد پنیری و ژله را به ترتیب روی هم بریزید.

می توانید از پایه کیک شکلاتی استفاده کنید.

ژله را باید کم کم بریزید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 200 رای)