طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ

پیتزا مرغ

اگر می خواهید یک پیتزا مرغ و قارچ خوشمزه در خانه تهیه کنید که طعم آن مثل فست فودی ها باشد این پست را مشاهده کنید.

2 ساعت 10 دقیقه
2 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 10 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پیتزا مرغ و قارچ یکی از پیتزا های بسیار محبوب و سالم است. شما می توانید برای تهیه این پیتزا از خمیر آماده یا خمیر پیتزا که در آموزش های قبلی به شما یاد دادیم استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را مزه دار کنید برای این کار فیله یا سینه بدون استخوان را خرد کنید و به همراه روغن زیتون و ادویه های گفته شده و آب ۲ عدد پیاز (پیاز را پوست بگیرید و رنده کنید و آب آن را بگیرید) خوب مخلوط کنید و برای ۲ ساعت مزه دار کنید.

  2. در ادامه مرغ را باید بپزید برای این کار می توانید مرغ را داخل سرخ کن یا تابه گریل قرار دهید و هر دو سمت را پخته و بعد برش بزنید دقت کنید کمی آبدار بردارید زیرا در حین پخت پیتزا نیز می پزد.

  3. قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و داخل تابه با حرارت بالا با کمی آبلیمو تفت دهید تا سیاه نشود. فلفل دلمه را نیز نگینی خرد کنید.

  4. برای سس مخصوص این پیتزا باید همه مواد گفته شده برای تهیه سس را داخل کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید.

  5. خمیر پیتزا را از قبل از فریزر خارج کنید و داخل سینی قرار دهید و از سس تهیه شده روی آن بریزید و بعد پنیر پیتزا را بریزید و مرغ های پخته شده و قارچ و فلفل دلمه را بریزید و روی آن را با پنیر پیتزا کاور کنید و در فر از قبل گرم شده قرار دهید و برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید و اگر از خمیر خانگی استفاده می کنید برای ۲۰ دقیقه وقت دهید و در انتها گریل را روشن کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا مرغ و قارچ

می توانید از هر روشی که دوست دارید برای مزه دار کردن مرغ استفاده کنید.

می توانید روی خمیر از سس دلخواه مانند بشامل نیز استفاده کنید.

اگر قارچ ها را تفت ندهید در طول پخت آب می اندازد.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 660 رای)