طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت و سویا

همبرگر خانگی با گوشت و سویا

همبرگر با گوشت و سویا بسیار راحت و مقرون به صرفه می باشد و شما می توانید به راحتی با چند قلم مواد تهیه کنید.

30 دقیقه
4 نفر
295 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

یکی از راحت ترین روش های تهیه همبرگر خانگی را در این پست قرار است به شما یاد دهیم که از ترکیب سویا و گوشت استفاده شده است و شما می توانید برای شام یا نهار یا به صورت فریز شده تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت و سویا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سویا را برای ۱ ساعت خیس کنید و آبکشی کنید دقت کنید با دست خیلی سویا را فشار ندهید وگرنه موقع سرخ کردن به روغن می افتد. نان تست یا نان باگت را داخل کاسه خرد کنید و با شیر یا آب گفته شده خیس کنید تا کاملا نرم شود و حالت خمیری داشته باشد.

  2. ابتدا باید پیاز و سیر را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب مواد را بگیرید یا داخل غذاساز بریزید و مواد را باهم ترکیب کنید تا پیاز و سیر پوره شود و بعد سویا خیس خورده را اضافه کنید و خوب میکس کنید تا له شود و بعد گوشت چرخ کرده را به همراه نان تست خیس خورده را به همراه ادویه ها اضافه کنید.

  3. کره را نیز اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا کاملا مواد میکس و پوره شود و در انتها به دلخواه خردل را اضافه کنید و هم مواد را خوب ترکیب کنید اگر خرد کن ندارید می توانید مواد را باهم مخلوط کنید و ورز دهید.

  4. برای قالب زدن می توانید از همبرگر زن یا درب شیشه حبوبات استفاده کنید بدین صورت که یک نایلون داخل درب شیشه قرار دهید و از مواد بریزید یا دست حسابی فشرده کنید و اگر می خواهید فریزر کنید کاغذ روغنی برش بزنید و بین همبرگر ها قرار دهید و در فریزر قرار دهید و هر موقع خواستید داخل تابه گریل چرب شده سرخ کنید و به همراه نان همبرگر سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت همبرگر با گوشت و سویا

نان تست یا مغز نان باگت رو با شیر یا آب خیس کنید حالت خمیری بشه و داخل گوشت بریزید شیر باعث می شود خمیر همبرگر لطیف تر شود و هم کمتر جمع شود، اگر بجاش از آرد سوخاری استفاده می کنید دو سه قاشق کافی می باشد.

اگر می خواهید همبرگر را همان موقع سرخ کنید بهتر است در فریزر برای نیم ساعت قرار دهید تا نیمه منجمد شود و بعد سرخ کنید.

می توانید از ادویه مخصوص همبرگر استفاده کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 360 رای)