طرز تهیه مرغ کنتاکی

مرغ کنتاکی

مرغ کنتاکی یکی از مرغ های بسیار خوشمزه است که شما می توانید به راحتی در خانه مثل رستوران تهیه کنید.

2 ساعت 30 دقیقه
4 نفر
390 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 30 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مرغ کنتاکی یکی از دلچسب ترین غذا های بین المللی می باشد که شما می توانید این غذای خوشمزه را با سینه یا فیله مرغ تهیه کنید و برای مهمانی ها به روش رستورانی در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ کنتاکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را مزه دار کنید برای این کار به فیله یا سینه بدون استخوان مرغ نیاز دارید. فیله مرغ را به اندازه دلخواه برش بزنید و داخل یک کاسه بریزید و با پودر پیاز و پرپایکا و کمی نمک و فلفل سیاه خوب ماساژ دهید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود اگر پودر پیاز نداشتید می توانید از پیاز خلالی شده استفاده و کمی روغن زیتون نیز بزنید.

  2. برای مواد کنتاکی داخل یک کاسه باید نشاسته و تخم مرغ و کمی نمک و فلفل سیاه را بریزید و هم بزنید و آب را اضافه کنید تا تبدیل به یک خمیر یکدستی شود که نه خیلی شل نه سفت است. آرد گندم را نیز داخل یک کاسه دیگر بریزید.

  3. وقتی مرغ مزه دار شده باید ابتدا داخل مواد تخم مرغی بزنید و بعد داخل آرد گندم بزنید و با دست حسابی ماساژ دهید تا کمی نازک شود.

  4. داخل تابه یا قابلمه کوچک روغن ریخته و بگذارید تا داغ شود و بعد مرغ ها را داخل آن قرار دهید تا حسابی سرخ و طلایی شود و بعد روی دستمال روغن گیر یا توری قرار دهید تا روغن اضافی خارج شود، برای پختن در فر می توانید داخل سینی فر چرب شده قرار دهید و در فر از قبل داغ شده با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته و طلایی شود و اگر فر شما کانوکشن ندارد می توانید با انبر برگردانید تا مرغ ها سرخ شوند.

فوت و فن های دستور پخت مرغ کنتاکی

می توانید برای طعم دار کردن مرغ از ادویه های مختلف استفاده کنید.

می توانید از ساق ران مرغ نیز استفاده کنید ولی روی ران چند برش ایجاد کنید تا هم خوب مزه دار شود و هم مغز پخت شود(مدت زمان مناسب ۳۰ دقیقه است تا به خوبی پخته شود).

حرارت باید در طول پخت متوسط باشد تا خوب پخته شود.

می توانید بجای آرد گدم از آرد سوخاری استفاده کنید.

برای پولکی شدن بیشتر می توانید دوبار مرحله زدن آرد و تخم مرغ را تکرار کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 500 رای)