طرز تهیه ماکارونی با گوشت

ماکارونی با گوشت چرخ کرده

ماکارونی با گوشت چرخ کرده و سس گوجه فرنگی بسیار خوشمزه است و می توانید به دلخواه از قارچ و فلفل دلمه ی استفاده کنید.

PT50 دقیقه
4 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی PT15 دقیقه
پخت PT35 دقیقه
کل زمان PT50 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

ماکارونی با گوشت چرخ کرده یکی از روش های تهیه ماکارونی می باشد که بسیار خوشمزه است و می توانید از سبزیجات مختلف برای تهیه این غذا استفاده کنید و می توانید از انواع ماکارونی ها استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه ماکارونی با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه بریزید و بدون افزودن روغن کمی تفت دهید و بعد روغن و زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید تا سرخ شود و بعد سیر پوست کنده و پوره شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا عطر سیر بلند شود حالا نوبت اضافه کردن گوشت چرخ کرده می باشد.

  2. در ادامه گوشت را به همراه مواد خوب تفت دهید تا سرخ شود و بعد ادویه ها را به گوشت بزنید تا بوی زهم گوشت گرفته شود و بعد فلفل دلمه خرد شده را به همراه قارچ اسلایس شده اضافه کنید و کمی تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده حالا نوبت اضافه کردن رب می باشد، رب را افزوده و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

  3. در انتها باید گوجه فرنگی ها را رنده شده را یا پوره شده را به مواد اضافه کنید و تفت تا هم گوشت پخته شود و سس غلیظ تر شود در همین حین یک قابلمه آب روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید.

  4. داخل آب جوش روغن و نمک ریخته و بعد ماکارونی دلخواه را اضافه کنید و هم بزنید و برای ۷ الی۸ دقیقه بگذارید تا بجوشد و بعد آبکش کنید سپس کف قابلمه ته دیگ قرار دهید و یک لایه ماکارونی و یک لایه مواد گوشتی بریزید و ماکارونی را برای ۳۵ دقیقه دم بگذارید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ماکارونی با گوشت چرخ کرده

داخل آب ماکارونی زردچوبه نریزید زیرا باعث می شود ماکارونی قرمز نشود و زردچوبه باعث رنگ نارنجی ماکارونی می شود.

می توانید به دلخواه از نخودفرنگی یا ذرت استفاده کنید.

برای ته دیگ می توانید از سیب زمینی یا نان استفاده کنید یا خود ماکارونی ته دیگ بزند.

روی ماکارونی ها موقع آبکشی آب سرد بریزید.

اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 350 رای)