طرز لازانیا بدون فر

لازانیا بدون فر

لازانیا بدون فر یک روش عالی و ساده برای کسانی است که فر ندارند و می خواهند یک لازانیا گوشت درجه یک تهیه کنند.

40 دقیقه
4 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

لازانیا بدون فر یکی از خوشمزه ترین و شاید راحت ترین لازانیا ها می باشد زیرا شما می توانید داخل یک تابه بدون نیز به فر این غذای خوشمزه و پر طرفدار را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه لازانیا بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1.  ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد گوشت چرخ کرده را به همراه ادویه ها اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

  2. در ادامه قارچ ها را اسلایس کنید و به همراه فلفل دلمه ی نگینی شده به مواد بالا اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود و بعد رب و سس را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و برای این که گوشت کاملا بپزد ۱/۲ لیوان آبجوش اضافه کنید و هم بزنید تا سس غلیظ شود.

  3. برای تهیه سس بشامل باید کره را داخل تابه بریزید سپس آرد را اضافه کنید و تفت دهید تا کرم رنگ شود و بوی خامی آرد گرفته شود سپس کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و بعد دو لیوان شیر گرم اضافه کنید و هم بزنید تا سس بشامل غلیظ شود از روی حرارت بردارید.

  4. لازانیا را می توانید از مدل پیش پخت یا ساده استفاده کنید برای مدل پیش پخت ورقه لازانیا را داخل آب جوش قرار دهید تا نرم شود یا داخل قابلمه بجوشانید.

  5. کف تابه را چرب کنید و یک ورقه لازانیا قرار دهید و کمی از سس بشامل روی ورقه لازانیا بزنید و از مواد گوشتی و روی مواد پنیر پیتزا و همین طور ۳ لایه تکرار کنید و در انتها روی لازانیا را با سس بشامل و پنیر پیتزا کاور کنید.

  6. برای پخت باید نصف لیوان اب کنار های تابه بریزید و تابه را روی عشله پخش کن برای ۱ ساعت قرار دهید تا پخته شود. لازانیا بدون فر حاضر است نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت لازانیا بدون فر

می توانید از تابه دو طرفه یا معمولی استفاده کنید ولی اگر از تابه دو طرفه استفاده می کنید واشر نارنجی رنگ دور را خارح کنید.

سس بشامل قابل حذف است ولی باعث نرم شدن لایه ها می شود.

می توانید از مواد دلخواه مثل ذرت یا نخود فرنگی در مواد گوشتی استفاده کنید.

اگر داخل لازانیا ادویه دارد حتما به مواد گوشتی اضافه کنید.

 

 

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 500 رای)