طرز تهیه قند هندوانه ای

قند شب یلدا

20 دقیقه
4 نفر
60 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

اگر به دنبال یک ایده خیلی شیک و ساده برای شب یلدا هستید حتما قند یلدایی را تهیه کنید اصلا طعم و مزه خاصی ندارد و شما می توانید خیلی ساه و راحت به دون نیاز به ابزار خاصی برای شب یلدا این قند زیبا را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه قند یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا چند قطره رنگ خوراکی قرمز را با یک پیمانه شکر مخلوط کنید سپس چند قطره رنگ سبز را با نصف پیمانه شکر کاملا مخلوط کنید .سپس یک عدد سفیده تخم مرغ را با همزن کاملا هم بزنید به صورتی که کاملا پف کرده و سفید شود (دقت کنید نباید ذره ی زرده داخل سفیده باشد).

  2. حالا ۲ قاشق مربا خوری سر خالی را با شکر قرمز خوب مخلوط کنید، البته این مخلوط خیلی انسجام ندارد و به صورت شنی می باشد.بعد یک قاشق مربا خوری سر خالی سفیده تخم مرغ را با شکر سفید و همچنین یک قاشق مربا خوری سر خالی با شکر سبز مخلوط کنید.

  3. سینی فر یا یک سینی فلزی را کاغذ روغنی انداخته و ابتدا شکر سبز رابه صورت یک مستطیل که حدود نیم سانت قطر دارد را باز کنید .این کار را با دقت و به کمک یک چاقو و یا کاردک انجام دهید .مانند فیلم.سپس شکر سفید را به همان صورت و با دقت روی آن ریخته و با احتیاط فشرده کنید.

  4.  در ادامه از آن شکر قرمز را روی آن ها ریخته و با دقت صاف و فشرده کنید بعد به وسیله ی یک چاقوی تیز آن را برش زده و کمی قند های برش خورده از هم را با دقت فاصله بزنید. بعد در فر از قبل گرم شده با درجه ی مثلا ۱۴۰ درجه در طبقه ی وسط قرار دهید تا خشک شوند. حتی می توانید در روی بخاری گذاشته تا زمانی که کاملا خشک شوند. سپس مقداری شکلات را که به روش بن ماری روی بخار کتری بن ماری کنید و بعد شکلات را داخل قیف یک بار مصرف ریخته و روی قندها را با شکلات آب شده به صورت دانه های هندوانه تزئین کنید. نوش جان

     

فوت و فن های دستور تهیه قند یلدایی

به دلخواه می توانید ۱ ق غذا خوری گلاب برای طعم بهتر قند اضافه کنید.

می توانید داخل قالب های سیلیکونی نیز قند را بریزید تا به صورت قالبی داشته باشید.

سرعت عمل داشته باشید و سریع برش بزنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 400 رای)