طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش

زرشک پلو با مرغ ریش ریش

زرشک پلو با مرغ ریش ریش یکی از روش های مجلسی برای تهیه مرغ می باشد که می توانید بین برنج بریزید.

1 ساعت 30 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 30 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

زرشک پلو با مرغ ریش ریش شده بسیار ساده و مجلسی می باشد که شما می توانید مواد مرغی را در انتها روی برنج بریزید و یا می توانید مرغ را ریش ریش شده را بین برنج و دم بگذارید. امروز در دیگچه طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه یا ران مرغ را خوب بشورید می توانید برای این که مرغ از شب قبل داخل آب و نمک قرار دهید تا بوی زهم آن از بین برود و بعد بشورید. پیاز را پوست بگیرید و به همراه سیر داخل قابلمه کمی تفت دهید تا عصاره پیاز و سیر خارج شود.

  2. سپس مرغ و ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ مرغ تغییر کند و بعد روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ خوب پخته شود و بعد از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید. به مرغ ریش شده کمی زعفران بزنید و هم بزنید تا خوشرنگ شود.

  3. زرشک و خلال پسته را از قبل خیس کنید. داخل یک تابه کمی کره ریخته و زرشک را به همراه شکر اضافه کنید و کمی تفت دهید تا پفکی شود و بعد خلال پسته را اضافه کنید و تفت دهید و مقداری را برای روی پلو قرار دهید و مقداری را برای بین برنج.

  4. در ادامه برنج را باید روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا بجوش بیاید و بعد از این که نرم شد آبکش کنید و کف قابلمه روغن ریخته و ته دیگ مناسب قرار دهید و یک لایه برنج بریزید و بعد یک لایه مواد مرغی و کمی زرشک و همین طور یک لایه دیگر بریزید و مواد را مخلوط کنید و برنج را برای ۳۰ دقیقه دم بگذارید و در انتها کمی کره یا روغن روی برنج بریزید و موقع سرو مجدد کمی زرشک و خلال پسته بریزید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت زرشک پلو با مرغ ریش ریش

می توانید آب مرغ را برای تهیه سوپ استفاده کنید.

می توانید به مرغ برگ بو نیز اضافه کنید تا بوی زهم مرغ را بگیرد.

می توانید به آب مرغ رب تفت داده اضافه کنید و بگذارید تا سس غلیظ شود و کنار غذا سرو کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 222 رای)