طرز تهیه خمیر یوفکا

خمیر یوفکا

30 دقیقه1 دقیقه
4 نفر
100 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 1 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه1 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

خمیر یوفکا یکی از خمیر های بسیار پر کاربرد می باشد که شما می توانید برای تهیه غذا های خمیری مانند انواع باقلوا و بورک ها استفاده کنید. خمیر یوفکا خیلی راحت در خانه تهیه می شود. امروز در دیگچه طرز تهیه خمیر یوفکا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. آرد را ابتدا باید الک کنید و داخل کاسه بریزید و وسط آن را گود کنید سپس همه مواد مانند روغن، شیر، تخم مرغ، بیکینگ پودر و سرکه و نمک را اضافه کنید و حالا با کمک یک لیسک یا قاشق مواد را هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد خمیر را با دست خوب ور زدهید تا خمیر نرمی و لطیفی بدست بیاید دقت کنید خمیر باید کاملا نرم باشد می توانید از استند میکسر برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید.

  2. در ادامه خمیر را داخل نایلون قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه استراحت دهید، برای استراحت همان در یخچال قرار دهید و اگر عجله ندارید می توانید زمان بیشتری استراحت دهید زیرا این خمیر هر چقدر بیشتر استراحت کند لطیف تر می شود و موقع باز کردن راحت تر باز می شود.

  3. در ادامه نشاسته ذرت را روی تخته کار بریزید و حمیر را روی نشاسته قرار دهید با وردنه باز کنید دقت کنید باید حسابی نازک باز کنید و اگر می خواهید می توانید در ظرف های کوچک قرار دهید و در فریزر قرار دهید به همین راحتی شما خمیر یوفکا را در خانه تهیه کردید.

فوت و فن های دستور تهیه خمیر یوفکا

اگر می خواهید به مدت طولانی خمیر ار فریز کنید تخم مرغ نزنید.

خمیر این دسترو نهایت تا چند روز در فریزر قابل نگهداری می باشد.

برای نگهداری خمیر در فریزر می توانید خمیر را کمی باز کنید و لای آن نشاسته ذرت بپاشید و بعد داخل ظرف درب دار قرار دهید و در فریزر قرار دهید و نگهداری کنید.

می توانید خمیر ها را کامل باز کنید و برش بزنید و بعد فریز کنید.

از این خمیر می توانید برای تهیه انواع بورک، باقلوا، پیراشکی، سمبوسه استفاده کنید.

 

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 150 رای)