طرز تهیه حریره بادام

حریره بادام

شما می توانید حریره بادام را از شش ماهگی به نوزاد خود بدهید و حتما با پزشک قبل از دادن حریره مشورت کنید.

2 ساعت 10 دقیقه
1 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 1 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 10 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

یکی از بهترین غذا های کمکی در دوران نوزادی بچه ها حریره بادام می باشد و زمانی که شما از غذای کمکی را شروع می کنید حریره بادام یکی از بهترین و اولین غذا ها می باشد و همانطور که می دانید بادام در مقایسه با سایر مغز ها سرشار از مواد مغذی و ترکیبات مفید است. امروز در دیگچه طرز تهیه حریره بادام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید بادام ها را داخل آب جوش بریزید و بگذارید برای چند ساعت بماند تا پوست قهوه ی رنگ بادام کنده شود و بعد داخل آبکش قرار دهید و بگذارید تا خشک شود و بعد به کمک آسیاب پودر کنید می توانید مقدار بیشتری را پودر کنید و در یخچال نگهداری کنید تا هر موقع خواستید استفاده کنید.

  2. برای آماده سازی برنج که حتما خودتان در خانه تهیه کنید تا کیفیت بهتری داشته باشد و مطمن تر می باشد برا یاین کار برنج نیم دانه ایرانی را آسیاب کنید و الک کنید تا دانه های درشت آن گرفته شود و بعد برای تهیه حریره بادام استفاده کنید.

  3. حالا داخل یک قابلمه آرد و پورد بادام و شیر یا آب بریزید و خوب مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا قوام پیدا کند دقت کنید غلظت و مقدار قوام حریره بادام به سن کودک شما بستگی دارد. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت حریره بادام

می توانید بجای نبات برای کمی شیرین کردن حریره بادام از شکر یا شیره انگور یا شیره خرما با توجه به سن نوزاد خود استفاده کنید.

می توانید بجای شیر از شیر مادر استفاده کنید و می توانید شیر مادر را بجوشانید و منعی ندارد.

اگر از آب استفاده می کنید می توانید بعد از این که غلیظ شد و مواد ۱ پیمانه شیر خشک اضافه کنید.

حریره بادام می‌تواند سیستم ایمنی بدن نوازد و کودک رو به خوبی تقویت کرده و به دلیل دارا بود شیر و سرشار بودن از کلسیم و فسفر، تاثیر خیلی خوبی در رشد و تقویت استخوان‌ها و دندان‌های نوزاد و کودک دارد.

حریره را در ظرف در بسته تا دو روز در یخچال نگهداری کرد. جهت نگهداری حریره در یخچال، اجازه دهید تا کاملا سرد شود سپس درب ظرف را بسته و آن را در یخچال بگذارید.

در روش تهیه حریر بادام برای نوزاد رفلاکسی، اگر شیر خشک خاصی به نوزادتان می دهید، مثلا شیر LF و … از همان باید برای تهیه حریره نیز استفاده کنید.آرد برنج و بادام رو با یه فنجون آب بپزید و وقتی پخته شد شیرخشک رو اضافه کنید.توجه کنید شیرخشک نباید حرارت ببیند.

در تهیه حریره بادام برای نوزاد زیر ۷ ماه، بهتر است از شیر پاستوریزه استفاده نکنید چون به دلیل سن کم، ممکن است کودک دچار حساسیت با شیر گاو شود.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 210 رای)