طرز تهیه بادمجان شکم پر

بادمجان شکم پر

بادمجان شکم پر شمالی یکی از غذا های فوق العاده خوشمزه می باشد که طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید بدون نیاز به گوشت تهیه کنید.

50 دقیقه
3 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 50 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

بادمجان شکم پر شمالی طعم و مزه فوق العاده ی دارد با این که بدون گوشت تهیه می شود ولی فوق العاده لذیذ است و برای مهمانی بهترین گزینه می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه بادمجان شکم پر به روش شمالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید بادمجان ها را سرخ کنید برای این کار بادمجان ها را پوست بگیرید و کلاهک را برش بزنید و برای ۲۰ دقیقه در آب و نمک قرار دهید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود و بعد بشورید و خشک کنید سپس داخل تابه کمی روغن ریخته و همه جای بادمجان ها را سرخ کنید بعضی ها بادمجان ها را بجای سرخ کردن کبابی می کنند که کاملا سلیقه ی می باشد.

  2. در ادامه برای تهیه مواد میانی باید گردو را داخل هاون ریخته و کمی بکوبید تا دندان گیر باشد سپس داخل تابه کمی تفت دهید تا بوی خامی گردو گرفته شود سپس پیاز چرخ شده یا رنده شده ریز را به همراه گردو تفت دهید تا سبک شودو بعد سیر رنده شده را به همراه رب انار اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و در انتها کمی نمک و سبزی شمالی خشک یا تازه را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

  3. بادمجان ها را بعد از سرخ کردن روی سطح کار قرار دهید و با کمک چاقو یک شکاف وسط آن بزنید و از مواد میانی آن را پر کنید.

  4. داخل تابه مورد نظر کمی از مواد میانی نگهداری و با آب جوش باز کنید تا تبدیل به یک سس خوشمزه شود و بعد از جوشیدن سس بادمجان ها را داخل آن قرار دهید و برای نیم ساعت زمان دهید تا طعم ها به خورد هم برود و سس غلیظ شود و بعد به همراه برنج میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت بادمجان شکم پر شمالی

می توانید بجای حریر سیر از سیر رنده شده استفاده کنید.

اگر سبزی مخصوص را در اختیار نداشتید می توانید بجای آن از سبزی معطر کوفته و دلمه نیز استفاده کنید.

می توانید به بادمجان ها کمی ماست بزنید تا جذب روغن کمتری داشته باشد.

اگر رب انار ترش بود می توانید از کمی شکر نیز استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 220 رای)