کاپ کیک

کیک یزدی

کیک یزدی یک کیک خوشمزه ایرانی است که بعنوان عصرانه با چای و قهوه میتوانید سرو نمائید.

55 دقیقه
10 نفر
216 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 25 دقیقه
کل زمان 55 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. برای پخت کیک یزدی ابتدا تخم مرغ ها را در ظرفی ریخته با همزن کمی بزنید و سپس وانیل را اضافه کنید و هم بزنید بعد کم کم شکر را اضافه نمائید و خوب هم بزنید تا شکری ته ظرف باقی نماند مواد خشک شامل آرد، پکینگ پودر، نمک و پودر هل را در یک ظرف دیگر با هم مخلوط کنید، در ظرف دیگری مایعات از جمله شیر، گلاب و شربت را با هم مخلوط کنید تا شربت به خورد شیر و گلاب برود بعد مایعات را به تخم مر غ و شکر اضافه کنید و باز خوب هم بزنید تا شکرش کاملا حل شود روغن مایع را اضافه کنید.

  2. بعد مواد خشک را که با هم مخلوط کرده بودید به این مایه اضافه کنید و باز هم خوب هم بزنید.

  3. حالا در داخل قالب کیک یزدی کاغذ روغنی بگذارید (اگر کاغذ روغنی در داخل قالب نمی ماند با دست کمی آب به قالب ها بزنید بعد کاغذ ها را درون قالب بگذارید) سپس مایه کیک یزدی را در کاغذ داخل قالب بریزید، البته نباید قالب را پر از مواد کنید، دو سوم قالب را پر کنید تا کیک یزدی جایی برای پف کردن داشته باشد اگر دوست داشتید وقتی که مایه کیک را در داخل قالب ریختید به هر کدام چند عدد کشمش اضافه کنید و با چنگال داخل کیک یزدی فرو کنید تا کشمش ها نسوزد برای روی کیک هم می توانید از خلال پسته یا پودر پسته استفاده کنید برای اینکه کیک یزدی مثل بیرون حالت مخروطی شکل داشته باشد نوک قاشق چایخوری را کمی به روغن زده و روی کیک یزدی  یک + درست کنید البته این کار را قبل از ریختن پسته انجام دهید.

  4. قالب های کیک یزدی را در داخل سینی لبه کوتاه بچینید و در داخل فر که از قبل گرم شده در دمای ۲۱۲ درجه سانتیگراد برای مدت ۲۰ تا ۲۲ دقیقه قرار دهید.

روش تهیه شربت:

  1. یک کیلو شکر،نیم کیلو آب، یک چهارم قاشق چایخوری جوهر لیمو همه را باهم داخل دیگچه ریخته روی حرارت بگذارید تا غلیظ شود یک درجه رقیق تر از عسل باشد.

  2. این شربت را در ظرف دردار برای مدت طولانی می توانید نگهداری کنید.

کیک
(4 ستاره از 97 رای)