طرز تهیه سالاد سیب زمینی

سالاد سیب زمینی

سالاد سیب زمینی یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید.

1 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

سالاد سیب زمینی یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید به راحتی این سالاد خوشمزه را به صورت ساده یا مرغ به راحتی در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سالاد سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سیب زمینی را بپزید برای این کار سیب زمینی ها را بشورید و پوست بگیرید و به صورت مکعبی متوسط خرد کنید و به همراه کمی نمک و روغن و آب داخل آب بریزید و بگذارید تا کاملا پخته شود و بعد آبکش کنید.

  2. سینه مرغ را نیز بدون استخوان کنید و با کمی نمک و فلفل سیاه و پاپریکا و پودر سیر آب لیمو ترش مزه دار کنید و ۱ الی ۲ ساعت مزه دار کنید و بعد داخل یک تابه کمی روغن ریخته و کمی تفت دهید تا نرم شود بهتر است ۱۰ دقیقه درب تابه را قرار دهید تا مرغ به خوبی پخته شود.

  3. در ادامه باید خیارشور را بشورید و خرد کنید. شوید تازه را نیز تمیز کنید و ساطوری ریز خرد کنید. پنیر ورقه ای را نیز مکعبی ریز خرد کنید.

  4. داخل کاسه بزرگ سیب زمینی پخته شده و مرغ و خیارشور و شوید و پنیر را بریزید و باهم ترکیب کنید و داخل یک کاسه سس مایونز و ماست و سس خردل و کمی نمک و فلفل سیاه را بزنید و هم بزنید و روی سالاد بریزید و هم بزنید و سالاد تهیه شده را در یخچال قرار دهید و برای چند ساعت بگذارید تا استراحت کند و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه سالاد سیب زمینی

به دلخواه می توانید کمی پیازچه اضافه کنید.

می توانید بجای مرغ از سوسیس یا کالباس استفاده کنید.

می توانید بجای شوید تازه از شوید خشک نیز استفاده کنید.

می توانید به دلخواه از نخود فرنگی یا قارچ تفت داده شده نیز استفاده کنید.

به دلخواه می توانید به سس کمی روغن زیتون بزنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)