طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

کیک خیس شکلاتی

کیک خیس شکلاتی بی شک یکی از خوشمزه ترین کیک ها می باشد که طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید برای مهمانی ها تهیه کنید

1 ساعت 15 دقیقه
6 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک خیس شکلاتی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که شما می توانید حیلی راحت با فر و بدون فر این کیک را برای تولد و دورهمی ها تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک خیس شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. اگر می خواهید بدون فر این کیک را تهیه کنید با قابلمه مورد نظر را چرب کنید و روی شعله پخش کن قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه زمان دهید تا گرم شود.

  2. در ادامه باید تخم مرغ و وانیل و شکر داخل یک کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و حتما باید دورگیری کنید و بعد شیر ولرم و روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

  3. حالا باید مواد خشک که شامل آرد، بیکینک پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و به تدریج به مواد اضافه کنید و با همزن دستی یا لیسک هم بزنید تا پف مواد گرفته نشود و گلوله های آرد باز شود.

  4. برای پخت کیک باید مواد را داخل قالب ریخته و بعد سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه خارج شود و بعد داخل فر گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید و برای پخت بدون فر باید مواد را داخل قابلمه ریخته و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۱ ساعت روی شعله پخش کن بگذارید تا پخته شود.

  5. وقتی کیک در حال پخت است باید سس را تهیه کنید برای این کار همه مواد سس شیر، شکر، روغن مایع، پودر کاکائو و شکلات را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکلات ذوب و کمی غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید.

  6. در ادامه کیک را بعد از پخت از قالب خارج کنید و اگر کاغذ روغی ته قالب قرار دادید جدا کنید و مجدد به قالب برگردانید و یک سیخ چوبی برداشته و روی کیک را سوراخ کنید و از سس شکلاتی ولرم روی کیک بریزید تا با آن نفوذ کند و بعد داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و به دلحواه برش بزنید و سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت کیک خیس شکلاتی

می توانید در فر برقی و توستر نیز این کیک را تهیه کنید و دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.

می توانید برای تزیین از سس شکلاتی آماده با میوه دلخواه استفاده کنید.

می توانید از ترکیب شکلات تخته ای تلخ و شیرین و استفاده کنید.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 90 رای)