رولت هندوانه ای

طرز تهیه رولت هندوانه ای

در این پست یکی از بهترین رسپی ها تهیه رولت هنداونه ای بدون فر را مشاهده می کنید که طرز تهیه بسیار ساده ی دارد.

4 ساعت 10 دقیقه
8 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 10 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

رولت هندوانه ای یک ایده بسیار خوب برای شب یلدا می باشد که می توانید در خانه خیلی راحت تهیه کنید و به دلخواه می توانید داخل تابه دو طرفه یا فر این رولت را آماده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه رولت هندوانه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. سفیده را با همزن انقدری بزنید که کاملا فرم بگیرد و وقتی ظرف رو برمیگردونید از ظرف نریزد و بعد بزارید یخچال برید سراغ زرده. زرده و وانیل و شکر را با همزن تا جایی بزنید که کرمی رنگ و کشدار بشه و درحین کار ظرف رو دورگیری کنید.

  2. حالا سفیده را طی دو مرحله به زرده اضافه کنید و خیلی آروم با لیسک ترکیب کنید. آرد و بکینگ پودر را باهم مخلوط و دو الی سه بار الک کنید و بعد طی سه مرحله و خیلی آروم به تخم مرغ اضافه و با لیسک هم بزنید. فقط درحد مخلوط شدن هم بزنید بیش از حد هم نزنید و مواظب باشید پف سفیده نخوابد.

  3. بعد مایه رولت رو دو قسمت کنید. به یک قسمت رنگ خوراکی ژله ای قرمز و به دیگری رنگ سبز بزنید. آروم و به یک اندازه هر دو را هم بزنید. دو قاشق غذاخوری از رنگ سبز بردارید داخل یک ظرف بریزید و رنگ خوراکی سبز‌ بیشتر اضافه کنید تا پررنگ شود و داخل قیف بریزید.

  4. کف تابه کاغذ روغنی بیندازید و زیرش شعله پخش کن قرار‌ بدید. درب تابه را بسته و برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا گرم شود و اگر تابه شما درب پیرکس دارد دمکنی بگذارید و زمانی که گرم شد از یک طرف مواد قرمز و از طرف دیگر سبز‌ رو ریخته و با پشت قاشق پخش کنید. از مواد سبز‌ پررنگ داخل قیف بریزید برای تزیین روش طرح دهید و می توانید طرح نندازید و ساده باشد.

  5. درب تابه را بسته و برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود. بعد بلافاصله دستمال نمدار بندازید روی رولت روش برگردونید کاغذ روغنی‌‌ رو ازش جدا کنید و رول کنید و یه ربع تو فریزر یا یخچال قرار دهید.

  6. در این زمان خامه را بزنید تا فرم بگیرید و به دو قسمت تقسیم کنید یکی سفید یکی کمی رنگ قرمز بزنید که صورتی شود. سپس رولت را از یخچال خارج کنید و روی قسمت سبز خامه سفید بزنید و روی قسمت قرمز خامه صورتی، از قسمت قرمز رول کنید تو کاغذ روغنی ببیچید قرار دهید دو تا سه ساعت یخچال بعدش برش بزنید و‌ با شکلات چیپسی اشکی روش تزیین کنید.

فوت و فن های دستور تهیه رولت هندوانه ای

  1. می توانید در یک سینی فر ۲۰*۳۰ نیز در فر با دمای ۱۸۰ به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

  2. اگر رولت بیش از اندازه پخته شود موقع رول کردن می شکند.

  3. برای تزیین می توانید از خامه با ماسوره شکوفه نیز استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 550 رای)