طرز تهیه کیک هندوانه

کیک هندوانه ای

اگر دوست دارید بدون نیاز به فر و خامه یک کیک خوشمزه برای شب یلدا تهیه کنید این رسپی فوق العاده را تست کنید.

1 ساعت 10 دقیقه
7 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 7 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 1 ساعت 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک هندوانه ای یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید برای شب یلدا یا مهمانی ها خانوادگی خود بدون نیاز به فر تهیه کنید و از طعم این کیک لذت ببرید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. همه مواد را از نیم ساعت قبل در محیط آشپزخانه قرار بدین تا هم دمای محیط شود، آرد و بیکینگ پودر را مخلوط و حتما ۳ بار الک کنید. داخل تابه کاغذ روغنی بی اندازید و روی کاغذ روغنی و دیواره های تابه را کمی چرب کنید. شعله گاز را روشن کنیدو شعله پخش کن را روی آن قرار دهید تا گرم شود.

  2. ابتدا تخم مرغ+ شکر+وانیل را ۵-۶ دقیقه با دور تند همزن بزنید تا روشن و حجیم و کشدار در طول هم زدن دورگیری کنید تا همه مواد یکدست هم بخورد، سپس شیر و روغن مایع را اضافه کنید و ۳۰ ثانیه با همزن بزنید.

  3. آرد را در ۲ مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و در نهایت ۳۰ ثانیه با دور کند همزن بزنید تا مواد کیک یکدست بشه و داخلش آرد باقی نماند. مواد را به  قسمت مساوی تقسیم کنید. و به یکی رنگ قرمز اضافه کنید نصف دیگر مواد را مجدد تقسیم کنید، به این صورت که رنگ سبز ۲ برابر رنگ سفید باشد ۱/۳ مواد سفید یا همان بی رنگ بماند.

  4. اول مواد سبز را در مرکز تابه بریزید، سپس مواد بی رنگ را روی لایه ی سبز و در مرکز تابه بریزید، و در آخر مواد قرمز را روی مواد بی رنگ بریزید، دقت کنید حتما مواد را در مرکز تابه بریزید تا یکنواخت پخش  شود. روی تابه را با دمکنی و درب تابه بپوشانید و روی شعله پخش کن از قبل گرم شده به مدت ۱ ساعت قرار دهید و در نهایت با خلال دندان چک کنید و اگر به مواد نچسبید یعنی کیک پخته شده است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک هندوانه شب یلدا

تابه را اصلا بعد از ریختن مواد تکان ندهید.

کمی شکلات تخته ای را ذوب کنید و داخل قیف یکبار مصرف بریزید و نوک قیف را ریز قیچی کنید و روی کاغذ روغنی اندازه عدس شکلات بریزید و با خلال دندان بهش فرم بدین و بعد از اینکه کاملا خشک شد با کارد خیلی راحت شکلات را جدا کنید و روی کیک خنک شده قرار دهید تا مانند هسته هندوانه شود.

این مواد برای یک تابه به قطر ۲۷ سانت مناسب است.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 200 رای)