طرز تهیه کاپ کیک وانیلی

طرز تهیه کاپ کیک وانیلی

کاپ کیک وانیلی یکی از انواع کاپ کیک های خانگی می باشد که طعم و مزه خوبی دارد و می توانید با خامه یا شکلات تزیین کنید.

40 دقیقه
6 نفر
305 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کاپ کیک وانیلی یکی از کاپ کیک های بسیار ساده و راحت است که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید. کاپ کیک وانیلی طعم هم پسند دارد و برای دورهمی و مهمانی گزینه خوبی می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه کاپ کیک وانیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک پیمانه شیرینی پزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و نمک و بیکینگ پودر را باهم ترکیب کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود.

  2. در ادامه تخم مرغ و شکر و وانیل را داخل کاسه ریخته و با همزن برقی برای ۴ الی ۵ دقیقه بزنید تا سبک و کرم رنگ شود و حتما بین کار دور گیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود و بعد شیر را اضافه کنید و برای ۱۰ ثانیه با دور کند همزن بزنید.

  3. حالا روغن را اضافه کنید و برای چند ثانیه در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد مخلوط آرد و را اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید دقت کنید نباید پف مواد را بگیرید، غلظت خمیر زیاد است و نباید خیلی شل باشد.

  4. برای پخت باید کپسول های کاغذی را داخل قالب مافین قرار دهید یا می توانید از کپسول های مقوایی استفاده کنید. مواد را با کمک قیف یا قاشق داخل کپسول ها بریزید به طوری که باید ۲/۳ قالب پر شود و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا کاپ کیک پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک وانیلی

می توانید به دلخواه قبل از قرار دادن در فر روی آن کشمش یا کنجد یا شکلات بریزید.

برای پخت در فر برقی باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

این دستور ماندگاری خوبی دارد و شما می توانید ۳ الی ۴ روز در یخچال نگهداری کنید.

اگر برای مهمانی و تولد این کاپ کیک را تهیه می کنید می توانید برای تزیین از خامه قنادی زده شده یا گاناش شکلاتی استفاده کنید.

مواد را بیش از اندازه داخل قالب ها نریزید وگرنه پف می کند و از ظرف بیرون می ریزد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 500 رای)