طرز تهیه شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی

اگر می خواهید یک شیرینی نخودچی خیلی راحت بدون نیاز به زمان استراحت در خانه تهیه کنید این رسپی بهترین گزینه برای شما می باشد.

30 دقیقه
5 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی نخودچی یا شیرینی نخودی یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین شیرینی های نوروزی می باشد که با آرد نخود تهیه می شود و شما امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی نخودچی با فوت و فن های مهم آن را یاد می گیرید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود بهتر است روغن جامد را صاف کنید یعنی یک بار ذوب کنید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد استفاده کنید. بعد روغن را به همراه پودر قند داخل کاسه با دور تند همزن برقی برای ۵ دقیقه بزنید تا کاملا کرم رنگ شود و در حین هم زدن باید دورگیری کنید تا همه مواد به صورت یکدست هم بخورد.

  2. وقتی مواد روغن و پودر قند سفید رنگ شد باید پودر هل را اضافه کنید و بعد آرد نخودچی و آرد سفید را باهم مخلوط کنید و روی مواد الک کنید و ابتدا با لیسک هم بزنید و بعد دستکش انداخته و خمیر را جمع کنید دقت کنید نباید خیلی خمیر را ورز دهید وگرنه به روغن می افتد می توانید برای کیفیت بهتر خمیر را داخل نایلون قرار دهید و ۲ الی ۳ ساعت در دمای محیط استراحت دهید تا شیرینی بهتری داشته باشید یا می توانید همون موقع تهیه کنید یا از غذاساز استفاده کنید تا خمیر با گرمای دست ارتباط نداشته باشد.

  3. خمیر را به قطر ۱ سانت به صورت مساوی تقسیم کنید و با کمک قالب مخصوص نخودچی کاتر بزنید و روی سینی قرار دهید و یا می توانید گلوله کنید و روی سینی قرار دهید و روی آن خلال پسته قرار دهید.

  4. سینی را داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید و با دمای ۱۷۵ و برای ۱۵ دقیقه تا ۲۰ دقیقه تا پخته شود و صبر کنید تا خنک شود و بعد از روی سینی جدا کنید و در ظرف دربسته نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی نخودچی

برای پخت در توستر دما را ۱۶۰ قرار دهید.

اگر داخل تابه دو طرفه درست می کنید حتما از شعله پخش کن استفاده و کف تابه کاغذ روغنی بی اندازید و روی درب تابه پارچه دمکنی قرار دهید و زمان پخت هم برای ۲۵ دقیقه.

شما می توانید در خانه خودتان آرد نخودچی تهیه کنید تا شیرینی شما کیفیت بیشتری داشته باشید.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 450 رای)