کیک قاشقی

کیک قاشقی

کیک قاشقی یکی از کیک های فوری و خوشمزه و بسیار خوش بافت می باشد که جذب روغن ندارد و در کمتر از نیم ساعت تهیه کنید.

25 دقیقه
4 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 25 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک قاشقی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید خیلی راحت بدون نیاز به فر این کیک پف دار و عالی را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک قاشقی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید یا می توانید از پیمانه قنادی استفاده کنید.

  2. در ادامه باید تخم مرغ و شکر وانیل را داخل کاسه به همراه یک همزن دستی یا برقی بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد ماست را اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید و در ادامه گلاب و زعفران سابیده شده را اضافه کنید و هم مواد را هم بزنید تا مواد راباهم مخلوط شوند.

  3. در آخر آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود اگر در این مرحله خیلی مواد شل بود می توانید ۱ الی ۲ ق غذا خوری آرد بیشتر اضافه کنید.

  4. داخل یک شیرجوش روغن بریزید تا داغ شود و بعد مواد راداخل قاشق ریخته و داخل روغن نگه دارید تا کمی خودش را بگیرید و بعد بگذارید تا پخته و طلایی شود و به همین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و داخل بشقاب قرار دهید و با سس شکلاتی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک قاشقی

می توانید از داخل رینگ یا قالب شیرینی بریزید و کیک را به صورت قالبی درست کنید.

می توانید برای تزیین از پودر قند یا خلال پسته استفاده کنید یا می توانید داخل شکر و دارچین نیز بغلطانید.

سعی کنید از تابه کوچک استفاده کنید و شعله را کنید تا مغز پخت شود.

به دلخواه می توانید از موز رسیده و نرم استفاده کنید.

در کل غلظت مواد نباید خیلی سفت باشد و نه خیلی شل.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 200 رای)