طرز تهیه کیک ساده

کیک ساده

کیک های ساده و خوشمزه بسیار پرفدار است و شما می توانید با چند قلم مواد می توانید این کیک را تهیه کنید.

55 دقیقه
6 نفر
...
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 45 دقیقه
کل زمان 55 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک های ساده بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند زیرا برای همه سلیقه گزینه خوبی می باشد شما می توانید این کیک ساده را با فرو بدون فر یا در انواع قالب ها تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک ساده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد به کمک یک پیمانه شیرینی پزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب و سه بار الک کنید تا سبک شود، فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید باید شعله پخش کن روی حرارت قرار دهید تا برای ۱۵ دقیقه گرم شود.

  2. تخم مرغ و وانیل و شکر را به همراه همزن برقی برای ۵ دقیقه بزنید تا کاملا کرمی و کشدار شود و بعد روغن و شیر را به ترتیب به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود (در حد مخلوط شدن هم بزنید کافی می باشد).

  3. در ادامه باید مخلوط آرد و بیکینگ پودر را طی سه مرحله به مواد کیک اضافه کنید و با دور کند همزن برقی برای ۱۰ ثانیه در حد مخلوط شدن هم بزنید دقت کنید نباید پف مواد گرفته شود.

  4. در ادامه قالب مورد نظر را چرب کنید و مواد کیک را داخل قالب بریزید  و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه خارج شود و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ قرار دهید تا پخته شود و برای پخت بدون فر نیز مواد را داخل قابلمه ریخته و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۱ ساعت زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کیک ساده

برای پخت دمای فر برقی و توستر باید دما را روی ۱۵۰ درجه تنظیم کنید.

می توانید بجای شیر از ماست استفاده کنید.

در زمان هم زدن تخم مرغ باید دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود.

این مواد برای یک قالب میان تهی ۲۰ الی ۲۲ سانتی مناسب است.

بعد از ۴۵ دقیقه کیک را با کمک خلال دندان از مرکز چک کنید و اگر نپخته دوباره زمان دهید زیرا دما در فر ها متفاوت است.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 321 رای)